Останні новини

Новини

Інформація про результати проведення акції «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» в Комунальній 4-й стоматологічній поліклініці 

Стать

Вік

Всього обстежено

Виявлено

з АТ

З них – вперше

Взято на

«Д» облік

Жінки До 19 р.

2 / 0

- / -

- / -

20-29 р.

10 / 5

- / -

- / -

30-39 р.

25 / 10

12 / 4

2 / 2

40-49 р.

30 / 52

19 / 21

10 / 8

50-59 р.

40 / 60

30 / 19

8 / 7

> 60 р.

169 /55

110 / 33

15 / -

Чоловіки До 19 р.

1 / -

- / -

- / -

20-29 р.

30 / 10

- / -

- / -

30-39 р.

54 / 22

12 / 6

3 / 2

40-49 р.

42 / 20

20 / 9

12 / 5

50-59 р.

59 / 16

25 / 5

3 / 1

> 60 р.

110 / 12

80 / 6

10 / 2

Разом,з них медичних працівників

 

834

572 / 262

 

411

308 / 103

 

90

63 / 27

 22.05.2017

 Про проведення акції “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”

          На виконання розпорядження Львівського міського голови  від 28.04.2017 № 179 «Про проведення акції з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії», Плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я на 2017 рік, наказу управління охорони здоров’я ЛМР від 04.05.2017 № 137 «Про проведення у м. Львові акції «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії»,  та з метою запобігання у мешканців міста серцево-судинним та судинно-мозковим захворюванням, в період з15.05.2017 до 19.05.2017 у місті Львові буде проводитися акція “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”.

         Буде розміщено десять наметів для вимірювання артеріального тиску на пл. Ринок, пр. Шевченка, пр. Свободи, вул. Університетській, вул. Широкій, пр. Червоної Калини, пр. В.Чорновола, вул. Пасічній, вул. Бандери.

       У вестибюлі Комунальної 4-ої стоматологічної поліклініки м. Львова також буде розгорнуто пункт вимірювання артеріального тиску працівникам поліклініки та пацієнтам.

 Прийміть участь в акції!

Не будьте байдужими до свого здоров’я

10.05.2017

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Медицина по-новому

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла у Львові про реформу галузі

Медицина по-новому

У 2017 році в Україні стартує реформа охорони здоров’я. Профільне міністерство обіцяє фундаментальні зміни і почнуться вони з первинної ланки галузі – сімейної медицини.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун завітала до Львова та розповіла про те, як буде відбуватись реформа та які саме зміни чекають на українців.

ZAXID.NET почув про плани міністерства з перших уст та пропонує вашій увазі всі нюанси майбутньої реформи.

Найменша ефективність медицини і найбільший рівень смертності в Європі

За словами Уляни Супрун, на охорону здоров’я Україна витрачає не мало коштів.

«Зараз платять всі: пацієнт – за лікування і ліки, лікар – за устаткування та окремі препарати. Але всі незадоволені, рівень захворювання населення зашкалює всі світові антирейтинги, а рівень смертності – найвищий у Європі», – підсумувала Уляна Супрун.

При цьому чиновниця додала, що причиною високого рівня захворюваності та смертності є недовіра людей до лікарів та непопулярність профілактики.

«34% жінок і 41% чоловіків в Україні не доживають навіть до пенсії. І це – кричущий факт. При цьому ми звертаємося до лікаря в разі перших проблем лише у 20% випадків, а в Європі одразу йдуть до лікаря 80% людей. Причина – недовіра до галузі. І це треба змінювати», – зазначила Уляна Супрун.

Лише необхідні та ефективні ліки

«Ми не лише витрачаємо гроші в лікарнях, а ще й в аптеках. Понад 90% грошей на ліки йдуть з наших з вами гаманців і лише до 10% цих витрат покривають державні або місцеві програми. Але насправді багато з цих ліків не є життєво необхідними, а другорядними. Це приблизно 50% ліків, які ми купуємо в аптеках», – розповіла вона.

У МОЗі зараз працюють над новою політикою щодо лікарських засобів – суттєво змінюють національний перелік ліків. Зараз у цьому переліку є понад 1000 назв препаратів, у новому – їх буде близько 300.

«Це будуть ліки, визнані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і вони справді життєво необхідні для профілактики та лікування. Лише ці ліки лікарі будуть рекомендувати в своїх рецептах і вони також будуть стратегічними при реімбурсації. Лише ці ліки будуть закуповувати в межах державних чи місцевих програм, – пояснила Уляна Супрун. – В рецепті лікар вказуватиме міжнародну незапатентовану назву, а не торгову марку. І це буде суттєва відмінність від того, що є зараз. Зараз часто лікарі рекомендують препарат специфічної торговельної марки. Тепер цього не буде. На рахунок цього вже ухвалено ряд постанов Кабміну».

Також держава регулюватиме цінову політику на ліки. В міністерстві заявили про реферування (прирівняння цін на ліки до найнижчих у Європі) та реімбурсацію(загальноприйнята назва в міжнародній практиці охорони здоров’я процесу, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність лікувальних препаратів та медичних послуг для населення) цін.

Для порівняння взяли п’ять країн Східної Європи: Польща, Словаччина, Чехія, Латвія та Угорщина.

«Ми реферуємо наші ціни до найнижчих цін в цих країнах. Разом з тим ми розуміємо, що українці заробляють значно менше, ніж поляки чи латвійці. Тому ми повинні мати найнижчі ціни, – зазначила Уляна Супрун. – Ліки, вартість яких відшкодовується за системою реімбурсації, будуть в списку гарантованих послуг на первинній ланці. Ідете до свого первинного лікаря, отримуєте рецепт і за цим рецептом в аптеці отримуєте ліки безкоштовно. Це система, яка з часом буде збільшуватися й збільшуватися».

Для початку під систему реімбурсації підпадатимуть три нозології:
- Серцево-судинні хвороби, які є першопричиною смертності в Україні (65% українців помирають саме через інсульт або інфаркт. У 2015 році 22,5 млн українців звертались до лікарів з тими чи іншими проблемами серцево-судинної системи). В цій сфері реімбурсація буде поширена на 16 стратегічних генериків (препаратів з міжнародною незапатентованою назвою);
- Цукровий діабет другого типу;
- Бронхіальна астма.

«Лише 210 тис. українців хворіють на астму. Спитаєте, чому вона потрапила в список першочергової реімбурсації? Тому що більшість хворих – діти та молодь. І це – серйозна загроза для майбутнього, – пояснила вона. – Люди з хронічними хворобами, яким ліки потрібні завжди, повинні мати до них доступ. Реімбурсувавши ліки, ми зможемо суттєво зменшити рівень ускладнень різних захворювань та смертності – це найважливіше. І при цьому ми ще зможемо економити, використовуючи гроші більш ефективно».

«Лікарі – конкуренти, а гроші ходитимуть не за адміністрацією, а за пацієнтом»

Коштів, передбачених проектом державного бюджету України на 2017 рік, за словами виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я України, цілком достатньо для старту реформи. Щоправда, за умови їх ефективного використання.

«Тепер в центрі фінансування буде не адміністрація і приміщення закладу, а пацієнт. Пацієнт шукатиме лікаря, а лікар – пацієнта. І багатшими будуть ті лікарі, в яких більше пацієнтів. Це стимулюватиме їх якісно виконувати свою роботу», – пояснила Уляна Супрун.

За словами Уляни Супрун, нема нічого поганого в тому, що лікар хоче добре заробляти. Але має бути здорова конкуренція та прозорість.

«За ті кошти, які сьогодні передбачені в бюджеті, держава може заплатити за родину з двома дітьми 1000 грн на рік. Це буде 20-50 тисяч доходу на лікаря первинної ланки, але цей лікар не буде сам: він має ще медсестру, можливо, фельдшера, апаратуру в оренду… Тобто це не є його чистий дохід. Це – дохід на його практику і він сам розподілятиме гроші так, як він вважатиме за потрібне і правильне», – пояснила керівниця МОЗу.

Ліцензії видаватимуть не адміністраціям лікувальних закладів, а кожному лікарю. І неспроста.

«Зараз ми ліцензуємо господарську роботу лікарів, але ми не ліцензуємо їх професійну діяльність. Ліцензія – це вимоги, а звідси і покращення якості. Лікарі, які мають ліцензію, матимуть вищу зарплату. Це – інший рівень спілкування із державою», – пояснила вона.

Трансплантологія: і врятувати людину, і зекономити

Згідно з чинним законодавством, донорами органів для людини можуть бути лише найближчі рідні – мама, тато, брат, сестра, або син чи дочка. Якщо є інший донор, доводиться їхати за кордон і платити за ту саму операцію в декілька разів більше.

«Вже є законопроект, який пройшов перше читання у Верховній Раді, і ми чекаємо, щоб депутати проголосували щодо цього. […] Було багато обговорено, чи має бути презумпція згоди чи не згоди. У світі у 50% випадків так, а 50% – так. Наприклад, у США, де трансплантологія найбільш поширена у світі, діє презумпція незгоди», – розповіла Уляна Супрун.

Міністерство ініціюватиме, аби Україна мала доступ до європейської бази донорів. Також Україна шукатиме гроші на відкриття нових центрів трансплантолоогії.

«Ми витрачаємо колосальні кошти на вивезення українців на операції з трансплантації органів за кордон. Це треба змінювати. Ми можемо робити ті самі операції тут», – зазначила вона.

За стоматологію доведеться доплачувати

Держава практично неспроможна фінансувати стоматологію. Майже всю апаратуру, 98% відсотків пломб та інших препаратів купують самі лікарі. А потім беруть за це гроші. Виходить така собі підприємницька діяльність на державному робочому місці.

«Звісно, ми не зможемо фінансувати все на 100%. Людям все-таки доведеться доплачувати. Але це буде чітко контролюватися державою. Також буде гарантований перелік безоплатних стоматологічних послуг», – анонсувала керівниця МОЗу.

Невідкладну допомогу повинні надавати не лише лікарі

«Пригадую, як стався вибух авто журналіста Павла Шеремета. Він лежав в крові, а поліцейський нікого до нього не підпускав і сам не надавав першої домедичної допомоги, бо не знав, як це робити. Підійшов хлопець в білій сорочці і почав йому допомагати, відкривати дихальні шляхи. Витяг його з машини, поклав у безпечну позицію… – розповіла Уляна Супрун, – Знаєте, хто цей хлопець? Це – демобілізований військовий і навчився він цього в армії».

За її словами, надавати першу домедичну допомогу повинні вміти люди, які першими застають поранених – пожежники, поліцейські, водії їх автомобілів. За ініціативою МОЗу, в Україні проводитимуть такі навчання.

Також чиновниця додала: «Дуже важливо підняти на новий рівень відділення невідкладної медичної допомоги. Бо люди не хворіють з понеділка по п’ятницю з 9-їдо 6-ї. А вночі, на вихідні».

Переоцінка цінностей або новий підхід до галузі

«20 років про це говоримо. Написано купу стратегій. Коли я прийшла на цю посаду, я не почала знову збирати колегії й обговорювати нові стратегії. Я взяла все напрацьоване і просто розставила за пріоритетами та першочерговістю, – зазначила вона. – Ми не хочемо далі обговорювати, потрібно нам це чи ні. Треба вже починати щось робити. Буде важко. Це не буде за один день, тиждень чи півроку… Але треба рухатись. Ми маємо не просто зробити ремонт в лікарнях, а фундаментально змінити систему».

Уляна Супрун обіцяє привернути все більше уваги керівництва держави до проблеми охорони здоров’я.

«Минулого тижня увесь Кабмін запросили на зустріч з Європейською бізнес-асоціацією. Сиділи міністри. Говорять всі: Зубко, міністр фінансів, інфраструктури… А я – в останню чергу. І власне це показує увесь підхід до ситуації – охорона здоров’я зараз на останньому місці, а має бути навпаки. І я зроблю все залежне від мене, щоб це змінити та змусити керівництво держави по-новому розставити пріоритети», – підсумувала Уляна Супрун.

22.11.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ПРИЙШЛА ЗИМА…

У зв’язку із погіршенням погодних умов для безперебійного функціонування поліклініки організовано прибирання від снігу та посипання піском прилеглої до закладу території

14.11.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

«АЛГОРИТМ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА ГРИП»

(ОНОВЛЕНИЙ)

Кого слід вважати хворим на грип?

Під час сезону грипу (визначається як період, коли є поширення вірусів у громаді) діагноз грипу слід розглядати у таких пацієнтів, незалежно від вакцинального статусу:

1. Імунокомпетентних осіб та осіб з ослабленим імунітетом (як дорослих, так і дітей), у тому числі медичних працівників, пацієнтів з гарячкою і гострим початком респіраторних симптомів і ознак.

2. Осіб з гарячкою і загостренням хронічних хвороб легень.

3. Немовлят і маленьких дітей з гарячкою без інших ознак або симптомів.

4. Літніх людей із новими або погіршеними респіраторними симптомами, у тому числі з загостренням застійної серцевої недостатності або зі змінами психічного стану, з гарячкою або без неї.

5. Тяжкохворих осіб з гарячкою або гіпотермією.

6. Госпіталізованих дітей, які поступили до стаціонару без гарячки і гострих респіраторних симптомів, у яких згодом після госпіталізації розвивається гарячка або гарячкове респіраторне захворювання.

7. Госпіталізованих дорослих, які поступили до стаціонару без гарячки і гострих респіраторних симптомів, у яких згодом після госпіталізації розвиваються гарячкові респіраторні захворювання.

Групи ризику (особи, які мають високий ризик ускладнень грипу А та потребують призначення специфічної противірусної терапії)

 

Нещеплені діти віком 12-24 місяців.Дорослі віком старше 65 років.

Особи з астмою або іншими хронічними хворобами легень, такими як кістозний фіброз у дітей або хронічне обструктивне захворювання легень у дорослих.

Особи із хронічними хворобами серця.

Особи, які мають імуносупресивні розлади або отримують імуносупресивну терапію.

ВІЛ-інфіковані.

Особи з гемоглобінопатіями.

Особи із захворюваннями, які вимагають тривалої терапії ацетилсаліциловою кислотою.

Особи з хронічною нирковою дисфункцією.

Особи з онкогематологічними захворюваннями.

Особи з хронічними метаболічними хворобами, цукровий діабет.

Особи з нервово-м’язовими розладами, епілепсією або когнітивною дисфункцією, що може вплинути на лікування дихальних шляхів.

Вагітні.

Мешканці будь-якого віку закладів закритого типу: будинки дитини, школи- інтернати, будинки для інвалідів або інших закладів тривалого догляду.

Застосування противірусних лікарських засобів

Пацієнтам з груп високого ризику з неускладненим перебігом хвороби чи госпіталізованим пацієнтам з підозрою на грип слід призначати озельтамівір або занамівір. Не слід відкладати початок лікування противірусними засобами до отримання результатів лабораторного дослідження на грип!

Найбільший ефект від противірусних засобів при грипі має місце при їх призначенні в перші 48 годин від початку захворювання.

Лікування слід починати навіть після 48 годин від появи перших клінічних проявів, якщо хвороба пребігає в тяжкій формі чи стан пацієнта погіршується.

Амантадин та римантадин не ефективні проти майже всіх циркулюючих в даний час вірусів грипу.

Стійкість до озельтамівіру та занамівіру утримається на низькому рівні, однак якщо у пацієнта, який їх отримує, не настає покращення після 5 днів чи стан погіршується, слід розглядати розвиток стійкості.

Рекомендації з дозування противірусних препаратів проти грипу:

Лікарський засіб Доза
Озельтамівірдорослі 75 мг капсули два рази на день протягом 5 днів
Діти (вік, ≥12 місяців), маса ≤15 кг 60 мг на день, розділені на дві дози
15-23 кг 90 мг на день, розділені на дві дози
24-40 кг 120 мг на день, розділені на дві дози
>40 кг 150 мг на день, розділені на дві дози
ЗанамівірДорослі Два вприскування по 5 мг (10 мг всього) два рази на день
Діти Дві інгаляції по 5 мг (10 мг всього) два рази на день (вік ≥7 років)

У дітей і підлітків (<18 років) з підтвердженою або підозрюваною інфекцією вірусу грипу, а також у дорослих із підозрою на інфікування вірусом грипу не слід розпочинати лікування препаратами, які містять саліцилову кислоту через ризик виникнення синдрому Рея (енцефалопатія і гостра жирова дистрофія печінки з гострим розвитком печінкової недостатності) та тяжкого перебігу захворювання.

Показання до госпіталізації

1. Діти перших двох років життя з гострими респіраторними проявами та температурою тіла 38,5° С та вище.

2. Діти старше двох років життя з гострими респіраторними проявами та температурою тіла 39°С та вище.

3. Дорослі пацієнти із груп ризику з гострими респіраторними проявами та температурою тіла 38° С та вище.

4. Грипоподібне захворювання у дорослих та дітей, що супроводжується:

– ціанозом;

– задухою;

– фізикальними змінами в легенях (аускультативними, перкуторними, рентгенологічними);

– геморагічними проявами: геморагічний висип, кровохаркання;

– багаторазовим блюванням та діареєю;

– брадикардією в порівнянні з віковою нормою або іншою аритмією;

– гіпотензією на 30% нижче артеріального тиску в порівнянні з віковою нормою;

– порушенням свідомості, судомами, надмірним збудженням чи вираженою млявістю.

5. Вагітні з проявами респіраторної інфекції.

6. Особи, що відносяться до груп ризику, із середньо тяжкими та тяжкими формами захворювання.

 Лікування в умовах стаціонару

Для оцінки тяжкості стану та умов госпіталізації необхідне обов’язкове вимірювання ЧСС, частоти дихань та артеріального тиску, насичення гемоглобіну артеріальної крові киснем (SрO2) і співставлення їх з віковою нормою, а також показників термометрії.

Обов’язкове проведення пульсоксиметрії у приймальному відділенні підчас госпіталізації та моніторинг SрO2 у відділенні хворих з середньо тяжкими та тяжкими формами грипу до покращення стану хворого.

При насиченні гемоглобіну артеріальної крові киснем SрO2<90% показана оксигенотерапія через назальні кисневі канюлі або лицеву кисневу маску з потоком кисню, достатнім для підтримки SрO2 >90%. При неможливості утримання SрO2 >90% впродовж години, вирішується питання про переведення хворого до відділення інтенсивної терапії.

Лікування пневмонії антибіотиками повинно проводитись з дотриманням рекомендацій, що містяться в існуючих клінічних настановах, протоколах.

Хіміопрофілактика бактеріальних ускладнень грипу за допомогою антибіотиків неприпустима.

Застосування кортикостероїдів, як правило, для лікування пацієнтів, інфікованих вірусом грипу А, не рекомендується. Застосування кортикостероїдів в малих дозах можливо розглядати у випадку пацієнтів із септичним шоком та у пацієнтів з підозрою на наднирникову недостатність. У випадку інфікування вірусом грипу А, тривалий прийом кортикостероїдів або прийом у великих дозах може призвести до серйозних негативних наслідків, включаючи опортуністичну інфекцію та можливу реплікацію вірусу протягом тривалого часу.

Лікування гострого респіраторного дистрес-синдрому, асоційованого з вірусом грипу А, має відповідати існуючим кліничним настановам, розробленим на підставі фактичних даних для випадків гострого респіраторного дистрес-синдрому, котрий став наслідком сепсису.

Лікування тяжкої пневмонії в умовах відділення інтенсивної терапії

А. Показання до госпіталізації у відділення інтенсивної терапії (визначає лікар-анестезіолог або завідувач відділення анестезіології за участю лікуючого лікаря):

 1. Дихальна недостатність ІІ-ІІІ ступеню.
 2. SpO<90% при проведенні оксигенотерапії через назальні канюлі або лицеву кисневу маску;
 3. Порушення свідомості;
 4. Судоми;
 5. Гіпертермія з втратою рідини і гіповолемією (діарея, блювота, порушення ентерального живлення);
 6. Серцево-судинна недостатність, систолічний АТ <90 ммрт. ст., шок;
 7. Недостатність інших органів та систем (ниркова, печінкова, порушення гемостазу, геморагічний синдром тощо).

Б. Лікування:

1.°Озельтамівір: подвійна доза (150 мг 2 рази на добу, дітям подвійна доза в залежності від маси тіла).

2.°Оксигенотерапія: проводиться за допомогою традиційних кисневих інтерфейсів (киснева назальна канюля, киснева лицева маска) з використанням високих потоків кисню, достатніх для усунення гіпоксемії; у випадках тяжкої гіпоксемії використовується киснева лицева маска з резервуарним мішком та потоком кисню до 15 та більше літрів на хвилину; за необхідності використовують концентратори кисню.

3. Респіраторна терапія: дихання з опором на видиху 20-25 см вод.ст.; глибокі вдихи не рідше 1 сеансу по 10 вдихів на годину; за необхідності – режим СРАР; за наявності ознак гнійного ендобронхіту – санаційні ФБС.

4. Симптоматична терапія:

– рестриктивний режим інфузійної терапії та водного балансу в цілому;

– повноцінний режим ентерального харчування, за неможливості ентерального проведення парентерального харчування;

– бронхолітики, муколітики;

– протигрибкові (за суворими показами).

5. Антибіотикотерапія: призначається лише при підозрі на бактеріальну інфекцію та після відбору матеріалу на бактеріологічні дослідження. До отримання результатів бактеріологічного дослідження при приєднанні бактеріальної інфекції дорослим та дітям емпірично призначають антибіотики з наступних груп: фторхінолони (крім осіб віком до 18 років) (левофлоксацин, моксіфлоксацин); сучасні макроліди (кларитроміцин, азитроміцин, спіроміцин); амінопеніциліни, захищені клавулоновою кислотою; цефоперазон у комбінації з сульбактамом; цефалоспорини IІІ-ІV покоління (як правило, у комбінації з макролідами); при підозрі на метицилінрезистентний стафілокок – лінезолід, ванкоміцин; при встановленні діагнозу нозокоміальної пневмонії, викликаної грам-негативними бактеріями – карбапенеми. Після отримання результатів бактеріологічного дослідження біоматеріалу проводять корекцію антибактеріальної терапії з урахуванням чутливості ідентифікованих збудників (деескалація).

6.         Кортикостероїди: призначаються в малих дозах лише при наднирниковій недостатності та шоці.

7.    НЕІНВАЗИВНА ВЕНТИЛЯЦІЯ ЛЕГЕНЬ (НІВЛ)

Враховуючи незадовільні результати застосування інвазивної ШВЛ у хворих на вірусну пневмонію, слід максимально використовувати можливості неінвазивних методів респіраторної підтримки.

Не застосовувати анальгоседацію у пацієнтів, яким проводять НІВЛ!

А. Показання для НІВЛ

– неможливість досягти SpO>90%  за рахунок проведення оксигенотерапії шляхом використання кисневих канюль та кісневої лицьової маски з потоком кисню 8-15 л/хв;

– участь у дихинні допоміжних м’язів;

– тахіпноє > 30 за 1 хв.;

– порушення свідомості.

Предикторами неефективності неінвазивної вентиляції легень у хворих с гиперкапнічною ГДН є: рівень свідомості по шкалі Глазго менше 13 балів, FiО2 > 0,6 і pressure support більше 17 см.вод.ст., частота дихальних рухів більше 40 дих/хв, SpО2 < 90% через 1-2 години неівазивної вентиляції легень, частота серцевих скорочень більше 120 ударів в хвилину, артеріальна гіпотензія Сист АТ < 90 мм рт.ст. та/або PaО2 менше 60 мм рт.ст., PaCО2 > 60 мм рт.ст., неможливість синхронізації дихання пацієнта з респіратором, pH менше 7,3; HCО3 > 30 ммоль/л через 12-24 години неівазивної вентиляції легень.

8.         Штучна вентиляція легень.

 

У випадку неефективності НІВЛ слід розпочати легенево-протективну вентиляцію легень через інтубаційну трубку з використанням ДО=6-8 мл/кг та ПТКВ від 5 до15 смвод.ст. За умови відсутності адаптації дихання хворого до апарату ШВЛ проводять аналгоседацію.

А. Показання до переводу на ШВЛ:

дорослі: порушення свідомості, рефрактерна гіпертензія або гіпотензія та тахікардія (більше 120 уд. на хв.), гостре порушення серцевого ритму, задишка понад 40 дихань на 1 хвилину, SpO< 80% при проведенні НІВЛ або РаО2 нижче 60 мм. рт. ст при проведенні НІВЛ; РаСО2 (якщо у хворого немає хронічної легеневої недостатності) більше60 мм. рт. ст;

діти: усі види дихальної недостатності, яка не компенсується призначенням 100% кисню (сатурація крові менше 90%); лабораторні показники – РаО2 нижче60 мм. рт. ст; рСО2 (якщо у пацієнта немає хронічної легеневої недостатності) більше50 мм. рт. ст.

Б. Методика ШВЛ. СMV в режимі нормовентиляції (РаСО2 33-35 мм. рт. ст.) з використанням високих концентрацій кисню; якщо немає можливості моніторингу РаСО2 – виходити з потреби пацієнта (почуття дихального комфорту, відсутність боротьби з респіратором). Для дорослого пацієнта з масою тіла70 кг орієнтовний хвилинний об’єм вентиляції – 10-12 л/хв., дихальний об’єм – 5-7 мл/кг, позитивний тиск на видиху – 8-10 см. вод. ст.; для дітей, відповідно, ДО – 6-8 мл/кг; ПТКВ – не менше6 см. вод. ст; якщо є можливість контролю – підтримувати тиск плато до30 см. вод. ст (у дорослих).

Впродовж першої години після переведення на ШВЛ концентрація кисню повинна сягати 100%, після години – до 60% (за винятком випадків тяжкої гіпоксемії, що не коригується іншими методами). У випадках рефрактерної гіпоксемії, незважаючи на FіО= 0,6, показана зміна положення пацієнта на живіт тривалістю по 2-4 години, 3-4 рази на добу (протипоказання – артеріальна гіпотензія) та інвертований режим ШВЛ (співвідношення вдиху до видиху 1:1).

У пацієнтів з тяжкою дихальною недостатністю (окрім дітей), у яких ШВЛ триває більше 3 діб, виконують трахеостомію. Усім пацієнтам систематично проводять рентгенівський контроль, фібробронхоскопію, посіви харкотиння з метою визначення чутливості вторинних бактеріальних збудників до антибіотиків. У випадках неадекватної поведінки пацієнта, боротьби з апаратом ШВЛ, неможливості адаптації до апарату ШВЛ застосовують седативні засоби (пропофол, оксибутират натрію, сібазон), а при їх недостатній ефективності – фентаніл та м’язові релаксанти тривалої дії. При відлученні пацієнта від апарату ШВЛ та переведенні на самостійне дихання використовують режими допоміжного дихання: СРАР та/або високочастотної вентиляції легень.

9. Екстракорпоральна мембранна оксигенація: проводиться в окремих випадках критичної гіпоксемії і неефективності респіраторної підтримки та наявності в закладі відповідного обладнання (пацієнти з критичною гіпоксемією, як правило, розцінюються як нетранспортабельні).

04.10.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ГОТУЄМОСЬ ДО СВЯТКУВАННЯ  ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ПРОФІЛАКТИКА ГОСТРИХ КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

            На півдні України загострилась епідемічна ситуація стосовно  гострих кишкових інфекцій. Загострення виникло внаслідок надзвичайної ситуації природного характеру – зливи в регіоні, які спричинили підтоплення робочих артсвердловин і забруднення питної води вірусами та умовно патогенною бактеріальною мікрофлорою.

                 З метою профілактики та посилення санітарно-просвітньої роботи серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій надаємо пам’ятки з профілактики гострих кишкових інфекцій та гепатит А:

Для профілактики гострих кишкових інфекцій необхідно:

 • дотримуватися правил особистої гігієни;
 • ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з  вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
 • мити та тримати у чистоті всі поверхні та кухонні прилади, які використовуються для приготування їжі;
 • користуватися індивідуальним посудом;
 • запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються продукти харчування;
 • регулярно мити та обдавати окропом дитячий посуд та іграшки;
 • окремо готувати і зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м’ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
 • для обробки сирих продуктів використовувати окремі кухонні прилади  (ножі, обробні дошки тощо);
 • добре прожарювати або проварювати продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу;
 • дотримуватись відповідного температурного режиму при зберіганні харчових продуктів (не залишати приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі більш ніж на 2 години);
 • використовувати безпечну воду, не пити воду з неперевірених джерел;
 • вживати бутильовану воду, у разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду;
 • використовувати продукти харчування, оброблені з метою підвищення їх безпеки, наприклад пастеризоване молоко;
 • мити та обдавати окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді;
 • не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності, використовувати  для приготування їжі тільки свіжі харчові продукті;
 • при транспортуванні і зберіганні харчових продуктів використовувати чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);
 • не купувати продукти харчування у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;
 • не давати маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця тощо;
 • не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, не заковтувати воду під час купання;
 • уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання;
 • при появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, головний біль, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання печінки викликане вірусом. Джерелом інфекції є хвора людина. Інфекція  передається через шлунково-кишковий тракт. Основним фактором передачі є насамперед питна вода, а також харчові продукти, овочі фрукти, котрі вирощені на зрошувальних грунтах.

Вірусний гепатит А вважається сезонним захворюванням, як правило, збільшення випадків захворювання спостерігастьея в осінньо-зимовий період. У народі його називають хворобою брудних рук.

Вірус гепатиту А досить стійкий у навколишньому середовищі. При кімнатній температурі він може зберігатися до двох тижнів, а при температурі +4 С протягом кількох місяців.

З 1995 року захворюваність на вірусний гепатит А знижується, однак, за даними ВООЗ, щорічно за медичною допомогою звертаються  від 70 до 150 тис. осіб. На сьогодні – це одна з найпоширеніших у світі інфекцій.

В Україні за останні 5 років на вірусний гепатит А  перехворіло близько 400 тисяч осіб, кожний третій хворий – дитина.

Важливу роль у попередженні виникнення та розповсюдження гепатиту А відіграє громадська свідомість та дотримання правил особистої гігієни.

Щоб уникнути захворювання фахівці рекомендують:

1.   воду з нецентралізованих джерел (колодязів, копанок тощо) перед вживанням кип’ятити;

2.   не використовувати воду із сумнівних джерел;

3.   не вживати продукти, придбані на стихійних ринках;

4.   ретельно мити перед вживанням овочі та фрукти;

5.       дотримуватись технологічного (температурного) режиму приготування їжі;

6. регулярно мити руки.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Інформація про результати проведення акції «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» в Комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці

 

Стать

Вік

Всього обстежено

Виявлено з АТ

З них – вперше

Жінки До 18 р.

2 / 0

0 / 0

0 / 0

18-60 р.

154 / 120

42 / 10

0 / 3

> 60 р.

236 / 82

102 / 9

0 / 0

Чоловіки До 18 р.

1 / 0

0 / 0

0 / 0

18-60 р.

105 / 69

52 / 5

0 / 0

> 60 р.

112 / 15

41 / 4

0 / 0

Разом,з них медичних працівників

610 / 286

237 / 28

0 / 3

 

Проведення в К4СП акції “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”.

Проведення в К4СП акції "Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії".

Проведення в К4СП акції "Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії".

Про проведення акції “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”

          На виконання розпорядження Львівського міського голови  від 29.04.2016 № 167 «Про проведення акції з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії», Плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я  ЛМР на 2016, наказу управління охорони здоров’я ЛМР від 10.05.2016 № 139 «Про проведення у м. Львові акції «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії»,  та з метою запобігання у мешканців міста серцево-судинним та судинно-мозковим захворюванням, в період з 23.05.2016 до 31.05.2016 у місті Львові буде проводитися акція “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”.  Буде розміщено шість наметів для вимірювання артеріального тиску на пл. Ринок, пр. Шевченка, пр. Свободи, вул. Широкій, пр. Червоної Калини, пр. В.Чорновола.

       У вестибюлі Комунальної 4-ої стоматологічної поліклініки м. Львова також буде розгорнуто пункт вимірювання артеріального тиску працівникам поліклініки та пацієнтам.

Прийміть участь в акції!

Не будьте байдужими до свого здоров’я

 16.05.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

АКЦІЯ З ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

У Львові стартує акція з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення

Традиційно на початку весни управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить у місті акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання». Цього року акція проходитиме з 21 березня до 18 квітня 2016 року.

Туберкульоз залишається серйозною проблемою та викликом для громадянського здоров’я в усьому світі. Зараження туберкульозом відбувається при вдиханні повітря в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на відкриту форму туберкульозом людина. Збудник легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму. Лише у 10% осіб, які інфікувалися туберкульозною паличкою, розвивається захворювання. На розвиток захворювання туберкульозом в суспільстві впливає політична та економічна напруженість, безробіття, міграція, біженці, алкоголізм, наркоманія, СНІД тощо. Діагностика, визначення груп ризику та виявлення захворювання на туберкульоз повинно починатися з профілактичних оглядів та скринінгового анкетування на туберкульоз, яке проводиться сімейними лікарями. Сьогодні обстеження та лікування туберкульозу є повністю на державному забезпеченні та безкоштовне для пацієнтів. Для діагностики туберкульозу проводять анкетування, рентгенологічне обстеження органів грудної клітки і аналіз мокротиння, а дітям – пробу Манту. Відвідайте поліклініку, щоб бути впевненим у власному здоров’ї, а у разі виявлення захворювання терміново розпочати лікування. Правильно і вчасно поставлений діагноз – це запорука одужання. Туберкульоз – виліковний. Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ)– це хворобливий стан, що характеризується дифузним ураженням дихальних шляхів, обмеженням їх прохідності, яке, зазвичай, прогресує і асоціюється з незвичайною запальною відповіддю легень на шкідливі частки або гази, головним чином, у зв’язку з курінням. У світі нараховується 600 млн. хворих на ХОЗЛ. Останніми десятиліттями відбувається невпинне зростання рівня захворюваності, зумовлене поширенням тютюнопаління, забрудненням довкілля, появою нових атипових збудників, нераціональним повсюдним використанням антибіотиків, зростанням вторинних імунодефіцитних станів, старінням населення. Це захворювання є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх легеневих захворювань. За прогнозами ВООЗ, до 2020 року ХОЗЛ посяде третє місце серед причин смерті в світі і зумовить 4700000 смертей на рік. Проблемою хронічного обструктивного захворювання легень є те, що розвивається воно непомітно для хворого і, до моменту появи задишки, призводить до незворотних морфологічних змін у бронхолегеневій тканині. Пропонуємо Вам протестувати себе: якщо: – Вам більше 40 років, – Ви курите, або працюєте у шкідливих умовах, – кашляєте зранку, – відкашлюєте харкотиння, – у Вас виникає задишка при фізичному навантаженні, і Ви відповідаєте «Так» на три з п’яти запитань – зверніться до лікаря та отримайте скерування на дослідження функції зовнішнього дихання (спірографію) та флюорографічне обстеження. Лише розпочавши лікування на ранніх стадіях, у Вас є шанс бути здоровими!

 СКРИНІНГОВА АНКЕТА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ОБСТЕЖЕННЯ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

Шановний відвідувачу, у зв’язку з епідемією туберкульозу в Україні, МОЗ вжило заходів для покращення виявлення цього захворювання. Туберкульоз є одним з найбільш небезпечних та підступних захворювань, яке проявляється серйозними симптомами тоді, коли вже завдано значної шкоди здоров’ю. Тому ми пропонуємо Вам заповнити анкету, яка дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях, що дасть змогу більш ефективно його лікувати.

№ п/п

Запитання

Так

Ні

1. Чи є у Вас кашель або покашлювання більше 2-х тижнів?
.2 Чи помітили Ви останнім часом підвищену втомлюваність та слабкість?
3. Чи є у Вас підвищена пітливість, особливо вночі?
4. Чи зменшилась вага Вашого тіла з невизначених причин?
5. Чи є у Вас протягом останнього часу підвищення температури тіла, має значення навіть незначне підвищення – до 37–37,2°С?
6. Чи є у Вас задишка при незначному фізичному навантаженні?
7. Чи турбує Вас іноді біль в грудній  клітці?
8. Чи мали Ви контакт із хворим на туберкульоз протягом останніх 6-ти місяців?
9. Чи маєте Ви хронічне захворювання шлунково-кишкового тракту, діабет або інше захворювання, що призводить до зниження імунітету?
10. Чи мали Ви протягом останніх 3-х місяців серйозний стрес (смерть близької людини, розлучення, втрата роботи тощо)
11 Чи приймаєте будь-які препарати, що можуть знижувати ваш імунітет (такі як преднізолон, хіміотерапія проти ракових захворювань тощо).

Відповідь «так» на більше, ніж три запитання, та відповідь «так» на хоча б одне з перших 8-ми запитань не означає, що Ви маєте туберкульоз, але означає, що Вам необхідно обстежитись на туберкульоз негайно, тому що немає жодної поважної причини ризикувати здоров’ям та життям.

18.03.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

АКЦІЯ “ДНІ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ГЛАУКОМИ”

         На виконання Плану основних організаційних заходів охорони здоров’я на 2016 рік з метою профілактики та раннього виявлення у населення глаукоми у місті Львові з 10.03.2016 до 18.03.2016 проводиться акція «Дні раннього виявлення глаукоми».

У Львові розпочалася чергова профілактична акція з раннього виявлення глаукоми. 6 березня відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. Уже традиційно в першій декаді березня ми закликаємо всіх львів’ян активно відвідати офтальмолога територіальної поліклініки, щоб пройти обстеження щодо глаукоми і інші обстеження, які стосуються органу зору.

Глаукома – це поширена група захворювань, спільним наслідком яких є атрофія зорового нерву, яка призводить до сліпоти. Тому дуже важливе значення має своєчасна діагностика цього захворювання, підвищення внутрішньоочного тиску з тим, щоби вчасно призначити лікування і запобігти розвитку сліпоти у пацієнта.  Глаукома не є простим захворюванням, тому що в занедбаних стадіях вона дуже важко піддається лікуванню і корегуванню. В деяких випадках ця патологія вимагає оперативного втручання.

Глаукома може позбавити зору! Зір – найважливіший з п’яти органів чуття, оскільки забезпечує нам 80% інформації про навколишній світ. Недарма, якщо йдеться про щось дуже цінне, кажуть: «Берегти, як зіницю ока». Але ми, зазвичай, не замислюємося, що нашим очам загрожує багато небезпек: комп’ютери, телевізори, нездорова їжа та екологія, стреси, надмір навантаження, очні хвороби. І серед останніх вкрай серйозним захворюванням є глаукома, яка без лікування завершується сліпотою. Глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками – атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору. Глаукома на початкових стадіях протікає безсимптомно і тільки на пізніх стадіях проявляється помітним звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти. Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії – загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам, старшим 40 років, один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо), протягом тривалого часу вона вживала кортизонові препарати, наприклад, у медичних мазях або в астматичних аерозолях, то людина, безперечно, відноситься до групи ризику та повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога. Згідно з результатами досліджень, практично у всіх регіонах світу серед причин сліпоти друге місце займає глаукома, що підкреслює її соціальну значущість як одного з найбільш інвалідизуючих захворювань. Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока – 9%. Якщо внутрішньоочний тиск утримується на високому рівні, то сліпота розвивається через 3 роки. У світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них понад 12 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн. осіб протягом 10 років, тобто, з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. В Україні 170 тис. людей страждають цією недугою. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.

ВІДВІДАЙТЕ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ СВОЄЇ  ПОЛІКЛІНІКИ!

ЗРОБІТЬ ПЕРШИЙ КРОК ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗОРУ!

09.03.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 ПРО ВІДКРИТТЯ “ЄДИНОГО ВІКНА” ДЛЯ НАДАННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ УЧАСНИКАМ АТО В КЗ «ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСОВАНИХ ІМ. Ю.ЛИПИ»

Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації та обласним військовим комісаріатом підготовлено проект Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Львівської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби  безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2014 році (далі – Програма). Однією із складових Програми є забезпечення  проведення  лікування та медичної реабілітації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції. Програма передбачає надання медичної допомоги (амбулаторної, стаціонарної, психологічної, фізичної, психічної), проведення відновного лікування та реабілітаційних заходів.

 Пацієнту, якому необхідно визначити обсяг реабілітаційних заходів,

потрібно звернутися в  КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь

інвалідів війни та репресованих ім. Ю.Лимпи»

(КЗ ЛОР «ЛОГІВтаР ім. Ю.Липи»), який розташований за адресою:

м. Львів-Винники, вул..В.Івасюка, 31

в приймальне відділення або консультативну поліклініку. 

Консультативний прийом спеціалістів консультативно-діагностичної поліклініки за телефоном 296-11-35.

Графік прийому спеціалістів поліклініки з 9.00 до 16.00,

крім суботи та неділі.

У разі необхідності проведення реабілітаційних заходів

обсяг та місце проведення  реабілітації визначається

лікарсько-консультативною комісією (ЛКК)

КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих

ім. Ю.Липи»

Склад комісії:

Голова комісії   -     Середич Роман Асафатович- заступник головного лікаря з медичної частини  (1-й поверх, кабінет №3,  тел.. 296-11-83);

Члени комісії:

 • Сав’юк Андрій Петрович – заступник головного лікаря з хірургічної допомоги (1-й поверх, кабінет №10, тел..296-20-74);
 •  Максимович Ольга Несторівна   - завідувач поліклініки, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я  ЛОДА з організації оздоровлення ветеранів війни та репресованих (4 поверх поліклініки, кабінет № 410, тел..296-11-33);

Секретар комісії -  Коваленко Тамара Володимирівна - завідувач приймального відділення (1 поверх приймального відділення,  тел. 296-11-40)

Графік засідань лікарсько-консультативної комісії :

з 14.00 год.  до 16.00 год.

щоденно, крім суботи та неділі

в приміщенні приймального відділення

 Функції лікарсько-консультативнгої комісії:  

-         Медичний огляд учасників антитерористичної операції

-         Видача консультативного висновку комісії

-         Скерування пацієнта на стаціонарне лікування та реабілітацію

-         При потребі протезування скерується в Львівське казенне  експериментальне підприємство засобів пересування і протезування (м.Львів, вул..Рудненська, 10   тел. (032) 267-68-45

Поступлення осіб на стаціонарне лікування та медичну реабілітацію в КЗ ЛОР «ЛОГІВтаРім.Ю.Липи»  проводиться в наступних випадках:

 1. Переведення поранених  та постраждалих учасників АТО– пацієнтів відомчих госпіталів за рішенням військово-лікарської комісії ВЛК відповідно до стану здоров’я з обов’язковим оформленням наступних документів:

 • направлення за підписом начальника госпіталю;
 • виписний (перевідний) епікриз;
 • довідки військово-лікарської комісії;
 • посвідчення особи військовослужбовця

2. Учасники АТО, що продовжують службу в армії, МВС, СБУ, тощо, можуть бути спрямовані на лікування та реабілітацію в госпіталь ветеранів війни виключно за  направленням відомчого госпіталю при наявності вищезазначених документів.

3.Учасники АТО – військовослужбовці, виписані з відомчого госпіталю і визнані непридатними до військової служби до отримання статусу учасника бойових дій (УБД), мають право бути госпіталізованими у госпіталі ветеранів війни за направленням військового комісара за місцем призову на підставі виписного епікризу із військового госпіталю, довідки військово-лікарської комісії, посвідчення особи військовослужбовця, довідки, що підтверджує участь в АТО.

4. Учасники АТО – військовослужбовці у період відпустки в разі погіршення стану здоров’я звертаються в територіальний відомчий госпіталь (підстава-довідка про стан здоров’я з медичного закладу загальної мережі та направлення військового комісара за місцем призову), в якому вирішується подальший маршрут лікування і реабілітації.

5. Учасники АТО, що отримали посвідчення учасника бойових дійв порядку, визначеному постановою КМУ від 20 серпня 2014 року №413, мають право самостійно звернутися в госпіталь для ветеранів війни з метою проходження лікування і реабілітації. При цьому направлення відомчого госпіталю або направлення військового комісара не оформляється. Необхідні документи при самозверненні:

1) паспорт;

2) копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

3) документ, що засвідчує участь в антитерористичній операції;

4) копія висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або консультативний висновок спеціаліста форма 028/о щодо проведення медичної реабілітації ( за наявності);

5) копія індивідуальної програми реабілітації інваліда, при наявності освідчення МСЕК.

04.02.2016

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Про проведення у м. Львові з 30.11.2015 по 18.12.2015 року інформаційно- просвітницької профілактичної акції щодо поінформованості населення про ВІЛ-інфекцію

З метою формування навиків відповідальної поведінки щодо запобігання інфікування ВІЛ-інфекцією, в першу чергу серед молоді, у м. Львові проводиться з 30 листопада 2015 по 18 грудня 2015 року інформаційно-просвітницька профілактична компанія, присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом (1 грудня) під гаслом “Дізнайся більше про ВІЛ”.

Поріг XXI століття людство переступило з рядом жахливих хвороб. ВІЛ і його кінцева стадія СНІД – одні з них. Зусилля вчених спрямовані на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що передчасно говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в організм людини, він викликає смертельне інфекційне захворювання, назване прийнятим у міжнародній практиці терміном “ВІЛ-інфекція”. Хвороба протікає довго, має кілька стадій, останню з яких з різноманітними клінічними проявами позначають терміном “синдром набутого імунодефіциту” (СНІД). Термін “синдром” позначає сукупність симптомів хвороби. Тому в кожнім випадку ВІЛ/СНІДа відзначалася глибока поразка імунної системи, а саме її недостатність. У цьому випадку говорять про “імунний дефіцит”.

За даними епідеміологів переважна більшість випадків захворювання на ВІЛ відбувається від безладних статевих зв’язків. Також небезпечними групами ризику щодо ВІЛ-інфікування є ін’єкційні наркомани, проститутки. Передача ВІЛ від матері до дитини за останні кілька років також зросла зі швидкістю, що лякає.

На жаль, на сьогоднішній день не існує дієвої вакцини проти ВІЛ, незважаючи на те, що вчені багатьох країн проводять дослідження в даному напрямку, з якими пов’язують великі надії. При цьому в даний час профілактика ВІЛ ґрунтується на загальних заходах: 1. Безпечний секс. 2. Уникати вживання наркотиків. У разі неможливості відмови від згубної звички, потрібно користуватися тільки одноразовими шприцами і не застосовувати шприци та голки, які вже були кимось використані. 3. Якщо мати ВІЛ-інфікована, необхідно виключити грудне вигодовування дитини.

Не будьте байдужими до свого здорпов’я!

Дізнайтесь більше про ВІЛ!

30.11.2015

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДІАБЕТУ – 14 листопада 2015 року

    З 02 листопада  до 13 листопада 2015  року у місті Львові стартує акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету»

Цукровий діабет відомий людству дуже давно, ще з античних часів. Розплатою за блага цивілізації є щорічне зростання числа хворих. Тому Всесвітня Організація охорони здоров’я у 1992 році визначила підйом захворюваності як епідемію цієї неінфекційної хвороби. В усьому світі більше 180 млн. людей хворі на діабет. До 2030 року цифра імовірно подвоїться. Щорічно від хвороби помирає більше 1 млн. хворих.

Діабет – хронічна хвороба, яка виникає в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє інсулін або коли організм неспроможний ефективно використати той інсулін, який вже вироблений. Інсулін є гормоном, який регулює рівень цукру в крові.   Гіперглікемія, тобто підвищений рівень цукру, розвивається як результат неконтрольованого діабету і з часом призводить до невиправних наслідків для багатьох систем організму, кровоносних судин.

Діабет з часом уражає серце, кровоносні судини, очі, нирки, і нерви.

Досягнення медичної науки і технологій дозволяють хворим людям, за умови свідомого виконання деяких рекомендацій, уникати таких тяжких наслідків хвороби як сліпота, трофічні язви, гангрена. ВООЗ рекомендує для профілактики діабету:

- досягти здорової ваги тіла і підтримувати її;

- підтримувати фізичну активність практично кожен день – не менше 30 хвилин щоденної регулярної активності;

- раннє виявлення хвороби за допомогою відносно дешевого аналізу крові;

- лікування спрямоване на зниження вмісту глюкози в крові, уникнення факторів ризику розвитку хвороби, відмову від тютюну;

- регулярний контроль кров’яного тиску;

- догляд за ногами.

 ЗРОБІТЬ ПЕРШИЙ КРОК ДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ РОЗВИТКУ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ.

 ВІДВІДАЙТЕ ПОЛІКЛІНІКУ!

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Інформація про результати проведення

акції «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії»

в Комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці

Стать

Вік

Всього обстежено

Виявлено з АТ

З них – вперше

Жінки  До 18 р.

 1 / 0

 0 / 0

 0 / 0

 18-60р.

 121 / 99

 25 / 12

 5 / 0

 >60р.

192 / 98

103 / 16

5 / 0

Чоловіки   До 18 р.

0 / 0

0 / 0

0 / 0

  18-60 р.

73 / 49

11 / 4

4 / 0

  > 60 р.

74/ 4

37 / 2

2 / 0

Разом, з них медичних працівників

461/ 250

176/ 34

16 / 0

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

ПРО ВІДКРИТТЯ “ЄДИНОГО ВІКНА” ДЛЯ НАДАННЯ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ УЧАСНИКАМ АТО В КЗ «ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ ТА РЕПРЕСОВАНИХ ІМ. Ю.ЛИПИ»Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації та обласним військовим комісаріатом підготовлено проект Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Львівської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби  безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2014 році (далі – Програма). Однією із складових Програми є забезпечення  проведення  лікування та медичної реабілітації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції. Програма передбачає надання медичної допомоги (амбулаторної, стаціонарної, психологічної, фізичної, психічної), проведення відновного лікування та реабілітаційних заходів.

Пацієнту, якому необхідно визначити обсяг реабілітаційних заходів,

потрібно звернутися в  КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь

інвалідів війни та репресованих ім..Ю.Лимпи»

(КЗ ЛОР «ЛОГІВтаРім.Ю.Липи»), який розташований за адресою:

м. Львів-Винники, вул..В.Івасюка, 31

в приймальне відділення або консультативну поліклініку. 

Консультативний прийом спеціалістів консультативно-діагностичної поліклініки за телефоном 296-11-35.

Графік прийому спеціалістів поліклініки з 9.00 до 16.00,

крім суботи та неділі.

У разі необхідності проведення реабілітаційних заходів

обсяг та місце проведення  реабілітації визначається

лікарсько-консультативною комісією (ЛКК)

КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих

ім..Ю.Липи»

 

Склад комісії:

Голова комісії   -     Середич Роман Асафатович- заступник головного лікаря з медичної частини

    (1-й поверх, кабінет №3,  тел.. 296-11-83);

 Члени комісії:

 • Сав’юк Андрій Петрович – заступник головного лікаря з хірургічної

допомоги

(1-й поверх, кабінет №10, тел..296-20-74);

 •  Максимович Ольга Несторівна   -

завідувач поліклініки, головний позаштатний спеціаліст

Департаменту охорони здоров’я  ЛОДА з організації оздоровлення ветеранів війни та репресованих

(4 поверх поліклініки, кабінет №410, тел..296-11-33);

Секретар комісіїКоваленко Тамара Володимирівна- завідувач приймального відділення

(1 поверх приймального відділення,  тел..296-11-40).

 

Графік засідань лікарсько-консультативної комісії :

з 14.00 год.  до 16.00 год.

щоденно, крім суботи та неділі

в приміщенні приймального відділення

 Функції лікарсько-консультативнгої комісії:  -         Медичний огляд учасників антитерористичної операції -         Видача консультативного висновку комісії -         Скерування пацієнта на стаціонарне лікування та реабілітацію -         При потребі протезування скерується в Львівське казенне  експериментальне підприємство засобів пересування і протезування (м.Львів, вул..Рудненська, 10   тел. (032) 267-68-45 Поступлення осіб на стаціонарне лікування та медичну реабілітацію в

КЗ ЛОР «ЛОГІВтаРім.Ю.Липи»  проводиться в наступних випадках:

 1. Переведення поранених  та постраждалих учасників АТО– пацієнтів відомчих госпіталів за рішенням військово-лікарської комісії ВЛК відповідно до стану здоров’я з обов’язковим оформленням наступних документів:

 • направлення за підписом начальника госпіталю;
 • виписний (перевідний) епікриз;
 • довідки військово-лікарської комісії;
 • посвідчення особи військовослужбовця

2. Учасники АТО, що продовжують службу в армії, МВС, СБУ, тощо, можуть бути спрямовані на лікування та реабілітацію в госпіталь ветеранів війни виключно за  направленням відомчого госпіталю при наявності вищезазначених документів. 3. Учасники АТО – військовослужбовці, виписані з відомчого госпіталю і визнані непридатними до військової служби до отримання статусу учасника бойових дій (УБД), мають право бути госпіталізованими у госпіталі ветеранів війни за направленням військового комісара за місцем призову на підставі виписного епікризу із військового госпіталю, довідки військово-лікарської комісії, посвідчення особи військовослужбовця, довідки, що підтверджує участь в АТО. 4. Учасники АТО – військовослужбовці у період відпустки в разі погіршення стану здоров’я звертаються в територіальний відомчий госпіталь (підстава-довідка про стан здоров’я з медичного закладу загальної мережі та направлення військового комісара за місцем призову), в якому вирішується подальший маршрут лікування і реабілітації. 5. Учасники АТО, що отримали посвідчення учасника бойових дійв порядку, визначеному постановою КМУ від 20 серпня 2014 року №413, мають право самостійно звернутися в госпіталь для ветеранів війни з метою проходження лікування і реабілітації. При цьому направлення відомчого госпіталю або направлення військового комісара не оформляється. Необхідні документи при самозверненні: 1) паспорт; 2) копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; 3) документ, що засвідчує участь в антитерористичній операції; 4) копія висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або консультативний висновок спеціаліста форма 028/о щодо проведення медичної реабілітації ( за наявності); 5) копія індивідуальної програми реабілітації інваліда, при наявності освідчення МСЕК.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ДОПОМОГА УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ Комунальною 4-ою стоматологічною поліклінікою м. Львова було надано грошову допомогу в сумі для 2500 грн. для підтримки матеріально-технічного забезпечення військово-польового медичного госпіталю та медичне забезпечення вояків, які будуть скеровуватися в зону АТО та грошову допомогу в сумі 1350 грн. Громадському формуванню “Народна самооборона” на закупівлю і передачу на фронт Героям найнеобхіднішого. 20.02.2015 -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

09.02.2015   ДЕНЬ СТОМАТОЛОГА

      Адміністрація комунальної 4-ої стоматологічної поліклініки вітає колектив полікліники з професійним святом – Днем стоматолога і бажає,  щоб усі Ваші пацієнти широко посміхалися і щиро Вам дякували за те, що Ви даруєте людям здоров’я і красу! Бажає терпіння благополуччя і процвітання у Вашій нелегкій професії.           Нехай в роботі на Вас чекає тільки успіх і визнання. -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ДОПОМОГА УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ

Комунальною 4-ою стоматологічною поліклінікою м. Львова було надано допомогу для підтримки матеріально-технічного забезпечення військово-польового медичного госпіталю, який сформований Військово-медичним клінічним госпіталем Західного регіону та на даний момент знаходиться в зоні АТО у вигляді: -         рукавиці одноразові – 100 пар; -         шприци одноразові 5,0 – 300 шт.; -         шприци одноразові 10,0 – 200 шт. Адміністрація поліклініки висловлює подяку усім небайдужим працівникам. Надалі продовжується робота щодо надання допомоги бійцям АТО. 05.02.2015

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

АЛГОРИТМ ДІЙ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ

ПРИ ОТРИМАННІ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВЧИНЕННЯ

(ЗАГРОЗУ ВЧИНЕННЯ) ДІЯННЯ ЗА ОЗНАКАМИ

ТЕРОРИСТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ

Посадова особа (співробітники охорони) підприємства, організації, установи, військової частини при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного характеру на вказаному об’єкті  доповідає своєму керівництву і через нього (у разі відсутності – через чергового установи або особисто) повідомляє органи міліції за тел. 102, чергового Управління СБУ у Львівській області за тел. (032) 261–61–43 та начальника підрозділу по боротьбі з тероризмом Управління СБ України у Львівській області Бориса Ігоря Яремовича (моб.тел. 067–672–77–69).

 Зміст повідомлення повинен містити наступну інформацію:

-       джерело отримання інформації;

-       характер діяння (захоплення заручників, загроза підриву та ін.) та об’єкт  посягання;

-       час і точне місце події; -       можлива кількість захоплених заручників, наявність потерпілих, їх місце перебування та стан; -       кількість терористів, їх вимоги, озброєння та інші відомі дані; -       обстановка, яка склалася на місці скоєння злочину та заходи реагування на подію, які здійснені адміністрацією.

 Відсутність повних даних не звільняє посадових осіб від негайного повідомлення про надзвичайну подію

До приїзду передової групи  РКГ АТЦ при УСБУ у Львівській області на місце події, керівництвом об’єкту вживаються наступні заходи: -       посилюється охорона та режиму на території об’єкту  за допомогою наявних сил; -       проводиться терміновий збір керівників режимних, охоронних та аварійно-рятувальних служб об’єкту (при наявності); -       призупиняється тимчасового функціонування об’єкту або його окремих ланок; -       здійснюється евакуація працівників та відвідувачів відповідного закладу; -       надається допомога потерпілим: -       проводиться зустріч сил і засобів правоохоронних органів. За вказівкою керівництва регіональної координаційної групи Антитерористичного центру (передової групи) керівництво об`єкту забезпечує виділення у розпорядження штабу кваліфікованих спеціалістів (виділяє працівників, які добре обізнані зі структурою та технологічними особливостями будівлі, персоналом та можливими  відвідувачами об’єкту тощо), надає допомогу в пошуку та підготовці приміщення на території об’єкту або в безпосередній близькості від нього для розміщення командного пункту (на випадок проведення анти терористичної операції). Відповідальні особи об`єкту беруть безпосередню участь у роботі оперативного  штабу управління антитерористичною операцією.

Першочергові дії у разі виявлення вибухового пристрою або підозрілого предмета

У разі виявлення предмета що подібний на вибуховий пристрій (надалі ВП) у першу чергу необхідно здійснити наступне:

-                   про факт виявлення характерних ознак ВП, місце його розташування, час виявлення та особу, що виявила – негайно повідомити безпосереднього керівника і через нього (у разі відсутності через чергового установи або особисто) органи міліції за тел. 102 та чергового Управління СБУ у Львівській області за тел. (032) 261-61-43; -                   до прибуття співробітників правоохоронних органів наявними силами обмежити доступ сторонніх осіб до місця розташування можливого ВП; -                   у разі необхідності здійснити евакуацію людей згідно з відпрацьованими планами; забезпечити безперешкодний проїзд до місця виявлення підозрілого предмета автотранспорту правоохоронних органів, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони тощо; -                   до прибуття оперативно-слідчої групи забезпечити присутність осіб, які виявили підозрілий предмет та фіксацію їх установочних даних; -                   у всіх випадках дайте вказівку щодо заборони наближення до місця виявлення підозрілого предмета, не чіпайте та не переміщуйте його.

СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

при виявленні підозрілого предмета самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін.)

 Примітка: треба пам’ятати, що марна втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність ВП можуть бути:

-                   виявлення в громадських місцях, транспорті валіз, пакетів, коробок та інших предметів залишених без нагляду власників: -                   отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі; -                   наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, учбово–імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів; -                   наявність звуку працюючого годинникового механізму, що чути з предмета; -                   наявність у предметі запаху бензину, газу, розчинника, паливо-мастильних матеріалів, хімічних матеріалів, тощо; -                   наявність диму, що виходить з предмета; -                   наявність у предмета елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню; -                   незвичайно велика маса предмета (наприклад, коробки з під цукерок, банки з під кави, книги, блокнота тощо); -                   наклейки, наліпки, етикетки з підписами на поверхні кришок, коробок; -                   нестандартний засіб виготовлення посилочної тари; -                   наявність будь-якого додаткового контакту предмету з об’єктами навколишньої обстановки; -                   наявність у дверях, вікнах яких-небудь сторонніх предметів: закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо; -                   наявність стороннього сміття, порушення грунту, покриття на газонах, тротуарах при відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб; -                   наявність у контрольованих зонах залишеного власниками більше 5-ти хвилин транспорту; -                   наявність у контрольованій зоні сторонніх чи нічийних приладів, механізмів, тимчасових споруд, будівельних матеріалів і конструкцій, тощо; -                   порушення вимог паркування автотранспортних засобів в контрольованих зонах; -                   намагання особи з предметом у руках чи в специфічному одязі, який дає змогу приховувати на тілі ВП, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до об’єкту охорони чи маршруту його пересування. Рекомендовані зони евакуації та оточення при виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмету:  -                   граната РГД-5                                не менше 50 метрів; -                   граната Ф-1                                              не менше 200 метрів; -                   тротилова шашка (200 г)               45 метрів: -                   тротилова шашка (400 г)               55 метрів; -                   банка з під пива                              60 метрів; -                   міна МОН-50                                  85 метрів; -                   дипломат (кейс)                              230 метрів; -                   дорожній чемодан                          350 метрів; -                   автомобіль типа «Жигулі»             460 метрів; -                   автомобіль типу «Волга»              580 метрів; -                   мікроавтобус                                  920 метрів; -                   вантажний автомобіль (фургон)    1240 метрів

 Порядок прийому анонімних телефонних повідомлень, що містять ознаки терористичного характеру

На сьогоднішній день телефон є одним із основних каналів отримання інформації про закладені вибухові пристрої, захоплення заручників, вимагання, шантаж тощо. Не залишайте без уваги ні одного такого повідомлення. Про усі вищезазначені необхідно негайно повідомити старшого начальника і через нього (у разі відсутності – через чергового установи або особисто) органи міліції за тел. 102 та чергового Управління СБУ у Львівській області за тел. (032) 261-61-43.

Під час прийому анонімного телефонного повідомлення, що містять ознаки терористичного характеру дотримуйтесь наступних рекомендацій: -                   намагайтеся дослівно запам’ятати розмову та зафіксувати її на папері; -                   у процесі розмови відмітьте стать, вік особи, що телефонує та особливості його (її) мови: голос (гучний або тихий, низький або високий), темп мови (швидкий або повільний), вимова (чітка, із заїканням, перекручена, шепелява, з акцентом або діалектом), манера мови (розв’язана, із знущанням, з нецензурними виразами); -                   обов’язково відмітьте звуковий фон (шум авто– або залізничного транспорту, звук теле– або радіоапаратури, інші голоси тощо); -                   відмітьте характер дзвінка – міський або міжміський; -                   обов’язково зафіксуйте точний час початку розмову та її тривалість; -                   у будь-якому випадку намагайтесь під час розмови отримати відповіді на наступні запитання: куди, кому і за яким телефоном дзвонить особа; які конкретні вимоги висуває; висуває вимоги вона особисто або виступає в ролі посередника чи представляє якусь організацію; на яких умовах вона готова відмовитись від своїх намірів; як і коли можна з нею зв’язатись; кому можна повідомити або передати суть дзвінка; -                   намагайтесь добитись від особи, що телефонує максимально можливого проміжку часу для прийняття рішення вами та вашим керівництвом; -                   при можливості у процесі розмови повідомте про неї керівництво об’єкту або негайно після його закінчення; -                   без нагальної потреби не розповсюджуйте інформацію про факт розмови та її зміст; -                   при наявності автоматичного визначника номера обов’язково запишіть номер телефонна у журнал прийому повідомлень, що виключить можливість його випадкової втрати. При використанні звукозаписуючої апаратури відразу вийміть касету (диск) із записом розмови та прийміть міри до її збереження, обов’язково на її місце встановіть нову касету (диск).  Правила поводження з анонімними листами, що містять погрози

терористичного характеру

1.     При отриманні такого документу – поводьтесь з ним максимально обережно. По можливості, помістіть його у чистий поліетиленовий пакет (файл) та зберігайте в окремій твердій папці. 2.     Постарайтесь не лишати на ньому відбитки своїх пальців. 3.     Якщо документ надійшов у конверті – його відкриття проводиться тільки з лівої або правої сторони, при цьому кромки конверта обережно обрізаються ножицями. 4.     Зберігайте усе: сам документ з текстом, будь-які вкладення, конверт і упаковку. 5.     Не розширюйте коло осіб, яким відомо про факт отримання та зміст анонімного документу. 6.     Анонімні матеріали, що містять погрози терористичного характеру направляються на адресу місцевих органів СБ України разом із супровідним листом, в якому вказується конкретні ознаки анонімних матеріалів (вид, кількість, яким способом і на чому вони виконані, з яких слів починається та якими закінчується текст, наявність підпису тощо), а також обставини, пов’язані з їх розповсюдженням, виявленням або отриманням. 7.     Анонімні документи не повинні підшиватись, склеюватись, на них забороняється робити надписи, підкреслювати або обводити окремі місця в тексті, писати резолюції або вказівки та згибати їх. При виконанні резолюцій та інших надписів на супровідних документах не повинно залишатись відтисків тексту на анонімних матеріалах. Реєстраційний штамп проставляється тільки на супровідних листах і заявах громадян, які передали анонімні матеріали в інстанції. При отриманні анонімних матеріалів, що містять погрози терористичного характеру за допомогою SMS – повідомлень або через Інтернет текст повідомлення обов’язково зберігається та про факт погроз повідомляються місцеві органи СБ України. -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

.

 

ДОПОМОГА  УКРАЇНСЬКІЙ  АРМІЇ

22.12.2014 року працівниками поліклініки було зібрано і передано для подальшого скерування на матеріально-технічне забезпечення військово-польового госпіталю та медичне забезпечення вояків, які будуть скеровуватися в зону АТО 13000 грн.   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Олександр Квіташвілі про кроки, які мають змінити українську медицину.

Резюме. За словами міністра, найбільший зиск від реформи, що буде проводитися, отримають саме лікарі11 грудня 2014 р. у готелі «Київ» відбувся перший прес-ланч для друкованих засобів масової інформації з Олександром Квіташвілі, міністром охорони здоров’я України. Формат зустрічі носив досить неформальний характер, проте бесіда, на думку автора, відбулася жвава, насичена та конструктивна. Починаючи зустріч, О. Квіташвілі звернув увагу журналістів на те, що найактуальнішою подією дня, на його думку, є прийняття Верховною Радою України Постанови про Програму діяльності Кабінету Міністрів України (далі — Програма), зазначивши, що під час роботи над цією програмою продемонстровано два позитивних моменти — командний підхід до вирішення будь-яких питань з боку усіх членів Уряду, а також близькість ідеологічних поглядів новопризначених міністрів, що сприяє полегшенню діалогу між ними. Про саму Програму було зазначено, що вона є максимально практичною, позбавлена ідеологічних та популістських лозунгів і у сфері охорони здоров’я має три першочергових напрямки:дерегуляція фармацевтичного ринку, яка призведе до зниження цін на ліки для кінцевого споживача;розробка нового закону про охорону здоров’я із перенесенням деяких питань, які сьогодні регулюються Конституцією України, до сфери дії цього закону, що полегшить внесення змін у подальшому;виведення державних закупівель за межі діяльності Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України та забезпечення їх своєчасного проведення. Зміни за цими напрямками, за словами міністра, мають відбутися у перші 3–4 міс 2015 р. Далі на черзі — трансформація та модернізація мережі лікарень по всій країні, перехід із фінансування на ліжко і штатну одиницю до фінансування на послугу, запровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», забезпечення того, що якість медичної допомоги при тому чи іншому захворюванні буде однаковою по всій країні, незалежно від соціального статусу пацієнта та географічного положення. Якість сервісу має бути однаковою. Далі відбулася проста тепла розмова, в ході якої журналісти та новий очільник МОЗ України спілкувалися з різних актуальних питань медичної та фармацевтичної галузі, які для зручності читача ми спробували розділити на декілька тематичних напрямків. Кадрові та структурні зміни у МОЗ України Відповідаючи на запитання журналістів з цього приводу, О. Квіташвілі запевнив, що кадрова ротація, безумовно, буде, адже бюрократію, яка зараз існує як в МОЗ України, так і в інших міністерствах, має бути викорінено. Але просто міняти одних людей на інших, не змінюючи структури і функціональної політики міністерства — неефективно. Щоб система запрацювала по-новому, на державну службу мають прийти молоді талановиті заінтересовані люди, і необхідно створити всі умови для самореалізації, для того щоб працювати було цікаво, престижно й економічно вигідно.Тому буде змінено функціональну структуру міністерства, і люди, які хочуть залишитися, можуть бути залишені. Зараз у жодного із призначених міністрів немає ніяких гарантій. Якщо хтось не буде справлятися, його буде змінено. Така сама політика буде в МОЗ України щодо всіх співробітників. У всіх випробувальний термін — 3 міс. Усі чиновники будуть обиратися за відкритим конкурсом. Питання кількості заступників необхідно вирішувати з урахуванням функціональності, проте, відповідно до документів, підписаних спільно із Європейським Союзом, у кожному міністерстві має бути заступник із питань євроінтеграції. На думку О. Квіташвілі, 3–4 заступники буде достатньо. У цілому, за словами міністра, завдання МОЗ України — забезпечувати реалізацію політики у сфері охорони здоров’я, а не закупівлі, проводити роз’яснення цієї політики для громадян, контролювати якість надання медичної допомоги, мати об’єктивну інформацію щодо захворюваності і швидко реагувати у разі виникнення нестандартних ситуацій. На цьому функції МОЗ України мають закінчуватися. На сьогодні, на жаль, міністерство саме у себе закуповує послугу і саме контролює якість цієї послуги. Щодо відомчої медицини, можливо, що вона залишиться у відомчому підпорядкуванні на деякий час, але за умови, що всі медичні заклади будуть чітко виконувати політику МОЗ України щодо охорони здоров’я, надання медичної допомоги тощо. Стандарт має бути один для всього населення країни, і власник у цьому разі не має значення. Реформування галузі і страхова медицина. Торкнувшись цього питання, міністр наголосив, що закриття медичних закладів не є самоціллю реформи. Самоціллю є чесний розподіл послуг по всій країні. Тому деінде кількість лікарняних ліжок може зменшитися. В Україні на сьогодні, за словами міністра, 400 тис. лікарняних ліжок, в той час як у Німеччині, де населення значно більше, біля 120 тис. Впродовж останніх років держава вкладала гроші у таку систему охорони здоров’я, яка не окуповувала себе. Гроші вкладалися не правильно, їх вкладалося забагато, і фінансувалося те, в чому не було реальної потреби. Також проблема полягає в тому, що до цих ліжко-місць закріплені штатні посади. Тому виникала парадоксальна ситуація, коли, наприклад, в одному медичному закладі працює два лікаря однієї спеціальності, в одного — 50 хворих, в іншого — 2, а заробітну плату вони отримують однакову. Це не чесно. Тому якщо надати лікарням можливість самостійно вирішувати адміністративні й фінансові питання, то ніхто нікого звільняти не буде. Просто лікар, який веде 50 пацієнтів, буде отримувати грошей у 25 разів більше, ніж той, який веде 2. На сьогодні хороший лікар і так вже отримує більше грошей, ніж поганий, проте він отримує їх напряму від пацієнтів. За словами міністра, цей процес необхідно легалізувати. Проте сказати, що зараз в Україні існує безплатна медицина, і буде здійснено перехід на платну — невір­но, адже люди все одно платять лікарям. При цьому реальні кроки щодо реформування необхідно розраховувати на 3–5 міс, адже ситуація, в якій зараз опинилася Україна, не дозволяє робити об’єктивні прогнози на триваліший період, навіть на декілька років.Стосовно приватизації клінік, яка відбулася свого часу в Грузії, О. Квіташвілі зазначив, що це питання не може вирішуватися у найближчий час, і взагалі Україні до цього ще далеко. Проте цей крок, на думку міністра, необхідний. Якщо приватизацію вчасно не провести, є ризик, що медичний заклад може бути свідомо доведений до банкрутства і проданий за копійки. Тож продавати державні й комунальні клініки — це не панацея і не єдиний можливий шлях. Ймовірно, необхідно просто дозволити людям самим мати якусь власність і сферу відповідальності. Можна залишити самі лікарні й землю під ними у державній чи комунальній власності, щоб була гарантія, що на цьому місці завжди буде лікарня, а, наприклад, не казино, але дати можливість людям самим вирішувати, скільки кому платити із тих коштів, які держава виділила на її функціонування, і взагалі — як розподіляти ці кошти, на які потреби їх витрачати. Для цього планується перехід від оплати на ліжко-місце та на штатну одиницю, яка прикріплена до цього ліжко-місця, до оплати за послугу. Проте змінювати це наказами МОЗ України не можна. Необхідно створити для функціо­нування медичних закладів вільну економічну модель, коли діяльністю закладу буде керувати сам колектив. Тобто колектив має прийняти рішення, скільки і якого персоналу залишиться працювати, виходячи із виділених коштів, і на яких умовах. Якщо це робити централізовано, у наказовому порядку з міністерства, то це може викликати шалений спротив з боку медиків. Проте вплив МОЗ України на медичні заклади все ж залишиться, і здійснюватися він буде через змінену систему фінансування, наданням можливості вільно розпоряджатися коштами, які медичний заклад отримує. За таких умов, на думку О. Квіташвілі, кращі лікарі будуть отримувати більше грошей і будуть багатшими, а гірші лікарі отримуватимуть менше і будуть біднішими. Тобто відбуватиметься те ж саме, що реально відбувається на сьогодні, але у легальний спосіб. МОЗ України, у свою чергу, у співпраці із міжнародними експертними групами, визначатиме кількість, перелік і вартість послуг, які держава закуповуватиме у суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність із медичної практики. З приводу страхової медицини було зазначено, що невідкладна допомога має фінансуватися державою. На сьогодні суспільство чекає появи страхової медицини, і існує уявлення, що коли вона з’явиться, то все буде добре. Це не так. Поки не відбудеться реформування та модернізації мережі лікувально-профілактичних закладів, страхова медицина запрацювати не зможе. Адже економічна модель, яка існує на сьогодні при оплаті праці лікаря, неправильна. Тому жодна людина, яка вміє рахувати, не буде входити у ці ризики. Проте якщо буде прийнято, наприклад, політичне рішення про запровадження страхової медицини, тому що на це чекають, то хтось все одно за це має доплачувати. Приватні страхові компанії на таке навряд чи підуть, і виникне необхідність створення державної страхової компанії. А це, за словами міністра, ще гірше, ніж та система оплати, яка існує на сьогодні. Адже страхування — це калькуляція ризиків на певну кількість людей, а коли держава бере на себе страхові зобов’язання, вона має страхувати все населення країни. Тому спочатку краще реформувати мережу медичних закладів, потім реформувати податкову систему, щоб у роботодавців з’явилася можливість придбавати страхові поліси для своїх працівників. Необхідна поява великого сегмента застрахованих людей, і тоді можна запроваджувати загальнообов’язкове медичне страхування. Також необхідно залишити цільові програми: соціальна допомога у вигляді безоплатної медицини має надаватися тим людям, які цього потребують. Тобто впроваджуються цільові державні програми, і до них прикріплюється медична страховка, яку закуповує дер­жава.Медичні стандарти і якість медичних послуг. В усьому світі якість медичних послуг знаходиться під контролем професійних асоціацій. Вони здійснюють реагування на лікарську помилку, розробляють протоколи і настанови з метою недопущення лікарської помилки. Тому, по-перше, необхідно мати хорошу систему протоколів і настанов, по-друге, необхідно, щоб професійні асоціації були сильними й активними, авторитетними, цілеспрямовано проводили тренінги для лікарів. На сьогодні, за словами О. Квіташвілі, в Україні необхідно 300–500 затверджених настанов. Тому замість того, щоб зараз асоціації, які воюють між собою та не визнають одна одну, не починали писати ці настанови, можна визнати, що Україна в односторонньому порядку приєднується до всіх протоколів і настанов, які на сьогодні працюють у Європейському Союзі. Необхідно це зробити дуже швидко, і для цього потрібні лише гроші, щоб перекласти українською мовою всі ці документи. Такі гроші МОЗ України може знайти, і це буде найшвидшим вирішенням проблеми. Забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя. На погляд міністра, Державна санітарно-епідеміологічна служба в Україні, як і колись у Грузії, донедавна була величезною структурою, яка мала вплив практично на кожний вид господарської діяльності. У Грузії це була служба, яка збирала данину з усієї країни, проте ефективність її роботи залишалася нульовою. Тому функції цієї структури було розподілено між різними відомствами, роздроблено. Зокрема функцію контролю за інфекційними захворюваннями передано до Національного центру контролю за захворюваннями (Прим. ред. — аналог Center for Disease Control and Prevention — CDC), туди ж відійшла функція контролю стану повітря, води тощо. Такий крок необхідно зробити і в Україні (Прим. ред. На сьогодні функцію Національного центру контролю за захворюваннями виконує ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»).Військово-медична доктрина. Стосовно військово-медичної доктрини має бути прийняте глобальне політичне рішення, а завдання МОЗ України — виконувати все, що від нього залежить, для його виконання. Державні закупівлі та обіг лікарських засобівМіністр пообіцяв проаналізувати всі тендерні закупівлі, після чого у публічному доступі буде надана інформація про наявність препаратів і про те, коли вони закінчаться, а також про те, яких заходів вживає МОЗ України, щоб вирішувати цю конкретну ситуацію. Якщо в ході перевірки закупівель будуть виявлені факти порушення законодавства, які призвели до завищення ціни або зриву закупівель, то люди, винні у цьому, мають, за словами міністра, понести кримінальну відповідальність. Щодо закупівель лікарських засобів у ВООЗ та ЮНІСЕФ, О. Квіташвілі наголосив, що це може значно здешевити лікарські засоби, зробити їх більш доступними для кінцевого споживача. Можливо, це будуть прямі закупівлі, а можливо, закупівлі безпосередньо у виробників через рекомендаційні листи ЮНІСЕФ. Перехід на нову систему закупівель має відбутися починаючи з 2015 р. У лютому–березні можуть з’явитися перші контракти, які даватимуть гарантію, що на 2015 р. проблем із дефіцитом ліків не буде. Також має бути спрощено допуск до обігу в Україні лікарських засобів, які мають дозвіл регуляторних органів Європейського Союзу, США, Канади, Японії чи Австралії. Такі препарати будуть реєструватися за спрощеною процедурою, і країна-виробник при цьому не має значення. На думку О. Квіташвілі, такі зміни викличуть спротив із боку операторів фармацевтичного ринку України. За його словами, це гарантовано. У Грузії з цього приводу відбувався тривалий переговорний процес між державою і фармацевтичними компаніями, і досвід показав, що з фармацевтичними компаніями можна домовлятися, якщо прибрати корупційну складову із цього процесу. Коли вони розуміють, що не зможуть після перемовин прийти до посадовця із «валізою» і змінити досягнуті домовленості, то стають набагато конструктивнішими. Адже за таких умов вони або втрачають ринок повністю, або, якщо йдуть на компроміс, можуть залишити якусь частку. О. Квіташвілі висловив сподівання, що такий процес буде відбуватися і в Україні. Міністр запевнив, що нові пакети документів будуть готові у січні 2015 р., адже найближчим часом починає працювати міжнародна команда юристів. І якщо з новою редакцією закону про охорону здоров’я можливі серйозні складнощі, то щодо регуляторних змін на фармацевтичному ринку за наявності політичної волі все буде готово вже в січні. Ліцензування медичної діяльності Ліцензію на медичну практику, за словами О. Квіташвілі, має отримувати лікар, акредитацію — медичний заклад, який її не отримає, якщо в ньому не працюватимуть лікарі з ліцензією. Матеріальне заохочення медиків. Чого чекати лікарям, як їх будуть мотивувати і як змусять відмовитися від платежів «у конвертах»?Міністр запропонував спробувати уявити собі ситуацію, що ті самі гроші лікар отримує не «в конверті», а безпосередньо на свою пластикову картку. На сьогодні це здається нездійсненною мрією, проте до цього необхідно прагнути. Відомо, що система охорони здоров’я необхідна, щоб люди отримували медичну допомогу. Для цього потрібні кваліфіковані лікарі. Якщо лікарі перебувають у поганому економічному та фінансовому становищі, не мають нормальних умов для життя і праці, вони просто не можуть якісно надавати медичну допомогу. Тому найбільший зиск від реформи, що проводитиметься, отримають саме лікарі. О. Квіташвілі розповів, що під час реформ у Грузії він був абсолютно переконаний, що викоренити корупцію в медицині буде неможливо. Це навіть не корупція в системі, це просто оплата праці. Якщо не існує іншого варіанта адекватної оплати праці, то вона йде з одних рук в інші. Проте як тільки на ринку медичних послуг з’явилися нормальні ринкові відносини, у людей з’явилася реальна можливість вибору лікаря, лікарні почали легалізувати свої прибутки, та з’явилася заінтересованість у лікарях високої кваліфікації, з’явилися легальні ринкові умови. Те саме, за сподіваннями О. Квіташвілі, має відбутися і в Україні.   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо порядку отримання учасником АТО соціальної підтримки з питань надання статусу, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації,в тому числі протезуванням (ортезуванням) за кордоном.

 

В липні 2014 року Верховною Радою України ухвалено зміни до законодавства щодо статусу та забезпечення соціальної підтримки військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) та перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення (далі – учасники АТО).І Надання учаснику АТО статусу учасника бойових дій1. Статус учасника бойових дій надається:- військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Міноборони, Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції (далі – військовослужбовці);- працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення (далі – працівники).2. Для надання статусу учасника бойових дій:- військовослужбовцям – командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строкпісля завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення подають на розгляд відповідних відомчих комісій, утворених у вищезазначених міністерствах, центральних органах виконавчої влади чи інших державних органах, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за формою згідно з додатком 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413 (далі – Порядок), та інші документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій;- працівникам – керівники підприємств, установ, організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення подаютьна міжвідомчу комісію, утворену Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба), довідки за формою згідно з додатком 2 до Порядку та інші документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.3. Документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій:- для військовослужбовців – документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень);- для працівників – документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень), а також документи, що були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження.4. Первинний розгляд документів, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій здійснюють:а) відомчі комісії – стосовно військовослужбовців.Відомчі комісії вивчають документи і подають їх на розгляд міжвідомчої комісії, а в разі відсутності підстав, які підтверджуються документами, повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання.б) міжвідомча комісія – стосовно працівників.5. У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником установи, закладу до відомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, військовослужбовець може самостійно звернутися до відповідної відомчої комісії.У разі неподання керівником підприємства, установи, організації до міжвідомчої комісії документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, працівник може самостійно звернутися безпосередньо до міжвідомчої комісії.6. Остаточне рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією.Міжвідомча комісія розглядає документи і в разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків, представників державних органів та приймає в місячний строк з дня надходження документів рішення щодо надання статусу учасника бойових дій, про що інформує керівників підприємств, установ, організацій та органи соціального захисту населення за місцем реєстрації особи, якій встановлено статус учасника бойових дій.7. Відповідно до пункту 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302, підставою для надання ветеранам війни передбачених законодавством пільг і компенсацій є відповідне посвідчення, що підтверджує їх статус.Особам, яким надано статус учасника бойових дійпосвідчення учасника бойових дій і відповідний нагрудний знак видають:а) військовослужбовцям – органи Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС відповідно.б) працівникам – органи соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.ІІ Забезпечення учасника АТО технічними та іншими засобами реабілітації в УкраїніМеханізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок забезпечення ТЗР).Порядком забезпечення ТЗР передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.Основні види ТЗР:– протезно-ортопедичні вироби,в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);– засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).Куди звертатисяУчасник АТО або його законний представник подає документи до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або за фактичним місцем його перебування.Перелік необхідних документів для отримання ТЗР– паспорт (копія та оригінал);– ідентифікаційний код (копія та оригінал);– рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;– витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).Працівники органів соціального захисту населення:– нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;– ознайомлять з каталогами ТЗР;– ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;– видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.Забезпечення учасника АТО протезуванням (ортезуванням) за кордоном Механізм протезування (ортезування) учасників АТО за кордоном визначено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 (далі – Порядок протезування (ортезування) за кордоном).Порядком протезування (ортезування) за кордоном передбачено: безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби).Куди звертатисяУчасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Служби: провулок Музейний,12, м. Київ, 01001.Перелік документів, які подаються до Служби:- заява;- копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;- копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);- направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної ради за зареєстрованим або фактичним місцем проживання (перебування);- висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);- витяг з історії хвороби;- фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.Етапи оформлення документів:Експертною групою, утвореною при Службі, оформляється експертний висновок щодо протезування (ортезування) учасника АТО за кордоном. Міністерством соціальної політики приймається остаточне рішення щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном.Укладання тристороннього договору між Службою, учасником АТО (його законним представником) та закордонним надавачем послуг. Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров’я.Підготовка документів, необхідних для відправки учасника АТО за кордон. 02.12.2014   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

П А М’ Я Т К А ЩОДО ІМУНОПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ТА ГОСТРИХ РЕСПІРАТОРНИХ ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ.

  Для підвищення опірності організму до інфекцій, а також профілактики ускладнень необхідно виконувати наступні рекомендації: Уникати місць скупчення людей. Запобігати тісному контакту з хворими, в яких присутні нежить, кашель. Хворого необхідно ізолювати в окрему кімнату. Періодично (кожні 2-3 год.) мити з милом руки та обличчя. Використовувати одноразові рушники. Періодично (кожні 3-4 години) промивати порожнину носа та рота, використовуючи кип’ячену воду з додаванням соди (1 чайна ложка на одну склянку води), солі (1/2 чайної ложки на одну склянку води), йоду (2-3 краплі на одну склянку води); сольові розчини типу Аква Маріс, Фізіомер, Салін; антисептичними розчинами Гексорал, розчином Фурациліну, відваром ромашки, звіробою, кори дуба, шалфею; масляним екстрактом чайного дерева, часнику та цибулі. При виході з дому місцево змазувати носову порожнину оксоліновою маззю, масляними та жировими екстрактами прополісу та часнику. Прикривати ніс та рот маскою, хусткою, респіратором (маску міняти кожні 2-3 години або дезінфікувати шляхом термічної обробки). Спати не менше 7-8 годин на добу. У харчовий раціон повинні бути включені не менше 50% рослинної їжі в сирому вигляді (капуста, морква, буряк, часник, цибуля, хрін, редька, яблука, чорнослив, насіння гарбуза, смородина, цитрусові тощо). Більше вживати їжі з рослинною олією. Вживати до 2-3 літріврідини протягом доби (відвар шипшини, липи, калини, ожини, суниці, малини, узвар, зелений чай, лужну мінеральну воду, гаряче молоко з медом, маслом). Не вживати смажену, копчену, жирну висококалорійну їжу. Обмежити білкову їжу. Не зловживати алкоголем, не палити. Для попередження гіподинамії обов’язково показані фізичні вправи з врахуванням віку, статі та професії. Регулярно проводити провітрювання житлових та службових приміщень (кожні 2-3 години), при необхідності їх кварцувати та займатись дезобробкою. Уникати тривалих стресових станів, переохолодження, відвідування солярію. Проводити аеропрофілактику, використовуючи ефірні масла (хвойні, евкаліпт, чайне дерево), часникові та цибулеві підвіски, намисто. З метою профілактики можна використовувати: адаптогени, вітаміни та мікроелементи, бактерицидні пастилки (таблетки) для смоктання. Обмежити використовування телефонних апаратів спільного користування, обробляти кожні 2 години дезінфікуючими розчинами телефонні трубки. Обов’язково використовувати маски, респіратори в громадському транспорті, на ринках, супармаркетах. При появі перших симптомів хвороби (гарячка, нежить, кашель, біль в горлі та грудях) негайно звернутися до лікаря. «Гаряча лінія» – 103. Не займатися самолікуванням.   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Час плине, а пам’ять залишається… 21 листопада ми відмічаємо День Гідності та Свободи. У 2013-2014 роках в Україні відбулась безпрецедентна подія – народ постав проти свавілля корумпованої влади. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян, мирний протест перетворився на протестний рух, який привів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців.«Ми – не раби, і ніколи ними не будемо. Ми з гідністю маємо нести нашу культуру та традицію. Нас не можна вбивати, обкрадати та обманювати. Ми – єдина нація. Наш шлях – до європейських цінностей», – такі основні гасла Революції гідності.Майдан став епіцентром суттєвих перетворень, лабораторією якісно нових суспільних відносин. Не виключено, що наслідки цього вибуху гніву і гідності, який вивільнив колосальну енергію змін даватимуться взнаки не одне десятиліття. Україна заплатила надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот нашого повсякдення. І сьогодні можна сказати, що певні якісні зміни вже є. Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас….І ви знаєте, що якщо хтось захоче позбавити нас нашої гідності – то ми зможемо себе захистити. Як не в суді, то на вулиці, співаючи гімн України.Слава Україні! Героям Слава! 21.11.2014   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Про проведення у м. Львові з 24.11.2014 до 19.12.2014 інформаційної просвітницької кампанії щодо активного виявлення хворих на ВІЛ/СНІД .

З метою поширення доступу та забезпечення якісних послуг, добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, а також для посилення заходів з профілактики поширення ВІЛ і надання послуг з лікування та догляду тим, хто їх потребує, у м. Львові буде проводитися з 24.11.2014 до 19.12.2014 інформаційно- просвітницька профілактична компанія, присвячена Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом під гаслом “Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті “Довіра”. 19.11.2014

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-       Проведення у місті Львові акції “Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету”, яка проходить з 03 по 17 листопада 2014 року До Всесвітнього Дня діабету на Львівщині вже сьомий рік поспіль проводяться Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету.В Україні кількість зареєстрованих хворих на цукровий діабет досягла 1 221 300 осіб, що становить 2667,6 на 100 тис. населення. У структурі ендокринних захворювань цукровий діабет посідає друге місце (31,88%) після патології щитоподібної залози (46,67%).Загальні принципи лікуванняЛікування цукрового діабету в переважній більшості випадків є симптоматичним і спрямоване на усунення наявних симптомів без усунення причини захворювання, оскільки етіологічного лікування діабету ще не розроблено. Основними завданнями лікаря при лікуванні цукрового діабету є:Компенсація вуглеводного обміну.Профілактика та лікування ускладнень.Нормалізація маси тіла.Навчання пацієнта.Компенсація вуглеводного обміну досягається двома шляхами: шляхом забезпечення клітин інсуліном, різними способами залежно від типу діабету, і шляхом забезпечення рівномірного надходження вуглеводів, що забезпечують дотриманням дієти.Дуже важливу роль у компенсації цукрового діабету відіграє навчання пацієнта. Хворий повинен розуміти, що таке цукровий діабет, чим він небезпечний, що йому слід зробити у разі епізодів гіпо- і гіперглікемії, як їх уникати, вміти самостійно контролювати рівень глюкози в крові та мати чітке уявлення про характер припустимого для нього харчування.Довідка:Цукровий діабет — група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, внаслідок чого виникає стійке підвищення рівня глюкози в крові — гіперглікемія. Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового. Характерними симптомами є невгамовна спрага (полідипсія) та надмірне сечовиділення (поліурія), однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі. Завдячуючи діяльності ІDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом сьогодні охоплює мільйони людей по всьому світу і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.В акції взяли участь працівники нашої поліклініки. Було обстежено всього 96 осіб, з них 72 жінки та 24 чоловіки. Цукрового діабету не виявлено.   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ДОПОМОГА ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

Вже більше ніж півроку громадяни України, тікаючи від масових порушень прав людини та рятуючи своє життя, переселяються з Криму та Сходу України на інші території, покидаючи свої домівки, роботу, звичне життя. За останніми даними Верховного Комісара ООН у справах біженців кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить – 379 тис. Перед Львівщиною, яка першою прийняла на свої терени кримчан та жителів з Донецької та Луганської областей, постали перші нагальні питання процесів вимушених переселенців з «гарячих точок», які потребують вирішення. За офіційними даними у Львівській області, на даний час, тимчасово розміщено понад 2 000 переміщених громадян, з яких 624 – неповнолітні діти Львівщина надалі продовжує приймати біженців з окупованих територій. Медики Львівщини надають належну медичну допомогу переселенцям з Криму та Сходу України. Зокрема в Комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці забезпечено надання необхідної медичної стоматологічної допомоги даній категорії осіб. За стоматологічною допомогою в поліклініку звернулося 12 осіб з Донеччини та Луганщини, з них – 6 дітей. Також в поліклініці здійснюється моніторинг звернень та потреб у медичній стоматологічній допомозі особам тимчасово переміщеним із зони АТО та вирішуються проблемні питання у наданні стоматологічної допомоги. 14.11.2014 -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ФОНД ДОПОМОГИ ПОРАНЕНИМ

Пожертви для допомоги пораненим можна скласти у Гарнізонному Храмі свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11), або переказати на рахунок: “Центр Військового Капеланства” Української Греко-Католицької Церкви ЗАТ КБ “ПриватБанк”МФО: 325321ЗКПО: 35775549р/р 26007053816625Призначення платежу “Добровільна пожертва” ДОПОМОГА УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ 16.09.2014 року працівниками поліклініки було зібрано і передано для подальшого скерування на матеріально-технічне забезпечення військово-польового госпіталю та медичне забезпечення вояків, які будуть скеровуватися в зону АТО 6540 грн. Перелік медикаментів та стоматологічних матеріалів щодо забезпечення допомоги бійцям АТО які надали працівники Комунальної 4-ої стоматологічної поліклініки. Назва Кількість Сума (грн.)Пінцет хірургічний ПХ-15020 шт.420,00Пінцет анатомічний ПА-15020 шт.420,00Голка хірургічна50 шт.1451,00Голкотримач10 шт.800,00Затискач хірургічний20 шт.1599,00Пластир медичний 2,5х9150 шт.1596,00Скальпель зі змінним лезом10 шт.30 ,00Банеоцин порошок50 шт.1925,00Преднізолон в ампулах по 1,0 мл4 уп.58,80Метазон в ампулах по 1,0 мл8 уп.144,00Цифран в таблетках12 уп.750,00Цефтриаксон в ампулах5 уп.275,00Супрастин в таблетках20 уп.1060,00Дімедрол в ампулах2 уп.16,00Лінкоміцін в ампулах2 уп.44,00Лінкоміцин в капсулах20 уп.420,00Лідокаін в ампулах10 уп.75,00Хлоргексидин 0,05%100 фл.500,00Шприц одноразовий 2 мл200 шт.200,00Шприц одноразовий 5 мл100 шт.120,00Рукавички медичні6 уп.375,00Бинт стерильний2 уп.300,00Вата медична гігроскопічна4 уп.22,00Марля медична нестерильна2 уп.31,00Серветка марлева медична стерильна300 шт.2700,00Сурфониас лемон фреш – засіб для дезінфекції і холодної стерилізації1 л270,00Аніоспрей КВІК – засіб для дезінфекції1 л200,00Матеріал пломбувальний «Харізма»1 уп.1704,00 Разом: 17505,80 Сьогодні кожен повинен працювати для української армії, для добровольців чи батальйонів міліції, адже ці бійці захищають нашу державу. Ми своєю працею допомагаємо їм у цьому.Працівники поліклініки організували гуманітарну допомогу для бійців, які несуть службу у зоні проведення АТО, а саме придбали засіб від захисту комарів «Off» в кількості 20 штук.На даний час ми проводимо активну роботу щодо збору коштів для потреб української армії. 16.09.2014   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Про проведення акції “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”

На виконання розпорядження Львівського міського голови «Про проведення у м. Львові акції з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії» від 05.05.2014 №100, Плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я на 2014, наказу Управління охорони здоров’я ЛМР від 05.05.2014 №140 «Про проведення у м. Львові акції з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії» та з метою запобігання у мешканців міста серцево-судинним та судинно-мозковим захворюванням в Комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці з 12.05.2014 до 16.05.2014 була проведена акція «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії». У вестибюлі поліклініки розгорнуто пункт вимірювання АТ працівникам поліклініки та пацієнтам.Інформація про результати проведення акції «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» в Комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці Стать ВікВсього обстеженоВиявлено з АТЗ них – впершеЖінкиДо 18р.1 / — / — / -18-60р.145 / 12735 / 3- / 1> 60р.220 / 7499 / 7- / -ЧоловікиДо 18р.2 / — / — / -18-60р.94 / 5250 / 2- / -> 60р.95 / 1038 / 2- / 1Разом,з них медичних працівників 557 / 263222 / 14- / 2   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 Всеукраїнський тиждень діагностики раку шкіри

 На виконання окремого Доручення Міністерства охорони здоров’я України від 26.03.2014 №ДЗМ-44 та з метою ранньої діагностики та профілактики онкологічної патології шкіри у Львівській області та м. Львові з 21.04.2014 р. по 25.04.2014 р. будуть проведені “Дні діагностики раку шкіри”. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі реєструють понад 200 000 випадків захворювання на меланому шкіри і близько 65 000 спричинених нею смертей. За даними медичної статистики, лише в 2010 році в Україні захворіло на меланому 2829 осіб, 1070 з них померло. Смертність від меланоми складає майже 95 %, тоді як у Європі – лише 5 %. І що важливо, такий сумний показник зумовлений не відсутністю методів лікування, а несвоєчасним діагностуванням меланоми серед населення. Саме тому одна з основних цілей Всеукраїнського тижня діагностики раку шкіри – своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань серед населення. Цього року ініціатива Міністерства охорони здоров’я України вперше пройде на міждисциплінарному рівні, адже до неї долучаться не тільки дерматовенерологи та онкологи, але й терапевти, офтальмологи і сімейні лікарі. Загалом близько 25 000 українських лікарів об’єднають свої зусилля, щоб надати українцям безкоштовний доступ до сучасних скринінгових методів обстеження пігментних новоутворень шкіри. Це дозволить значно покращити виявлення раку шкіри на ранніх стадіях та суттєво знизити смертність від цієї групи захворювань Адже відомо, що кількість сонячних днів влітку за останні роки зросла, а інтенсивність сонячного випромінювання перевищує усі допустимі норми. У зв’язку з цим необхідно формувати у населення відповідальне та уважне ставлення до наявних новоутворень на шкірі зокрема родимок. Мелонома — злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів — пігментних клітин, що виробляють меланіни. Один з трьох різновидів раку шкіри і самий небезпечний з них. Переважно локалізується в шкірі, рідше — сітківці ока, слизових оболонках(ротова порожнина, вульва, пряма кишка). Одна з наибільш небезпечних злоякісних пухлин людини, часто рецидивуюча та метастазуюча лімфогенним і гематогенним шляхом майже в усі внутрішні органи людини.Існує ряд рекомендацій, виконання яких дозволить зменшити ризик виникнення злоякісних пухлин шкіри:- повне виключення перебування на пляжі в період з 10 до 16 годин;- відмова від відвідування соляріїв;- категорично не допускати перебування на пляжі дітей у віці до 3-х років;- використання сонцезахисного одягу – капелюхів з широкими полями, сорочка з довгим рукавом і сонцезахисних окулярів;- категорично не заклеювати родимки пластиром;- проведення самостійного огляду шкіри з метою виявлення підозрілих новоутворень, при виявленні новоутворень на шкірі потрібно негайно звернутися до лікаря дерматолога;- у разі травми родимки негайно звертатися до лікаря дерматолога. 17.04.2014   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

ДЕНЬ СКОРБОТИ

На виконання Розпорядження міського голови від 23.01.2014 року №6 у зв’язку з загибеллю учасників акцій протесту під час сутичок у Києві, які сталися протягом останніх днів, у місті Львові оголошено 23 січня 2014 року днем скорботи. У цей день над будівлею поліклініки вивішено Державний Прапор України з траурною стрічкою.   -*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-   Адміністрація комунальної 4-ої стоматологічної поліклініки. Щиро вітає Вас зі святом Нового року та Різдва Христового! Нехай і Ваших домівках панує благополуччя, затишок, не полишає міцне здоров’я та Божа ласка! 01.01.2014 р .    

Новини

В. Зуб: «Треба постійно стежити, щоб діти тепло одягались, щоби ноги були в теплі і сухі, обов’язкове вітамінізоване харчування»У зв’язку з погіршенням погодних умов, управління охорони здоров’я Львівської міської ради закликає мешканців Львова бути обачними, та вживати профілактичних заходів, щоб запобігти застуді чи інфікуванню ГРВІ. У зв’язку з нетиповими як для вересня погодними умовами для міста Львова, тобто значним похолоданням, відсутністю сонця, постійними дощами, підвищенням вологості, протягом двох останніх тижнів спостерігаємо постійне зростання захворюваності на гострі респіраторні захворювання. І в першу чергу це стосується дітей. Якщо в групі дорослих захворюваність приблизно на тих самих показниках, що і минулого року, то в групі дітей, особливо віку від 7 до 14 років, ми бачимо значне зростання захворюваності. В цій групі фактично вже досягнутий епідпоріг. Тобто інтенсивний показник захворюваності вже досягнув епідпорогу.Це не означає, що треба вводити якихось радикальних епідеміологічних заходів. Бо ситуація пояснювана, але це ситуація, яка потребує загальних системних заходів: постійно стежити, щоб діти тепло одягались, щоби ноги були в теплі і сухі, обов’язкове вітамінізоване харчування. І при перших ознаках треба ізолювати захворілого від оточення, тому що перебування хворої дитини чи в класі чи в садочку в групі може призвести до того, що інші діти теж хворіють. Тому якщо вже захворіли, треба відлежатись два-три дні, вдома звернутись до лікаря і пролікуватись.Також слід наголосити, що основним джерелом передачі інфекції є руки. Побутує думка, що інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом. І це правда. Але це не єдиний спосіб передачі. Через руки, якими ви торкаєтесь до поручнів у маршрутках, через папір, через поверхні стола, стільця тощо ви переносите інфекцію до слизових оболонок рота, носа, очей і відповідно відбувається зараження. Тому дуже і дуже важливо вчити дітей і самим не забувати часто мити руки з милом, щоб запобігти хворобі.Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМРДовідкаЦе важливо знати!ГРВІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайношвидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – контактний і повітряно-крапельний. Профілактика захворюваньПрофілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу,а також інших ГРВІ та ГРЗ.Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:— повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;— загартовування та часте провітрювання приміщень;— вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:— Часто мити руки з милом— Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками) при кашлі та чиханні;— Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.На що необхідно звернути увагу:— Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон.— Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добукашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.— Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби.— Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися блювання, судоми.У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.— Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням – це небезпечно!При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.НовиниВ. Зуб: «Непокоїть те, що більшість помирає від інфаркту міокарда за межами медичних установ, не звернувшись до лікаря»Сьогодні Всесвітній день серця. Проводиться він щорічно з 2000 року за ініціативою Всесвітньої федерації серця. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. Смертність від серцево-судинних захворювань в Україні, серед яких найбільше поширена ішемічна хвороба серця, займає перше місце (65%) серед усіх причин смертності. Це в три рази перевищує показники смертності від раку, туберкульозу, інфекційних захворювань та СНІДу разом узятих.Щорічно населення України зменшується на 1%. Зокрема, за рік в Україні хворіє на інфаркт міокарда близько 50 тис. чоловік, а з них понад 10 тис.— помирає. Аналогічна ситуація у м. Львові.Щорічно від серцево-судинних захворювань помирає понад 4 тис. львів`ян, із них біля 200 чол. від гострого інфаркту міокарда. Непокоїть те, що більшість помирає від інфаркту міокарда вдома,на вулиці, тобто за межами медичних установ, не звернувшись до лікаря.І що найприкріше – від гострого інфаркту міокарда доволі часто помирають люди працездатного віку, серед яких і зовсім молоді. Основні причини, які приводять до інфаркту – куріння, надмірна маса тіла, підвищений тиск, стреси, низька фізична активність, підвищений рівень холестерину, несвоєчасне звертання до лікаря.Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМРСмертельну небезпеку інфаркту міокарда можна значно зменшити, якщо своєчасно звернутись за медичноюдопомогою і якомога швидше поставити правильний діагноз.Досвід показує, що пацієнтів більше насторожують «колючі» або довготривалі болі в ділянці серця, але вони, як правило, не серцеві. Тому дуже важливо звертати увагу на класичні симптоми інфаркту міокарда: якщо стискаючий або пекучий біль за грудиною триває понад 15-20 хв., іне допомагає нітрогліцерин,— слід негайно викликати «швидку». Хоча є й атипові симптоми, коли біль віддає в ліве плече або в обидва, чи його відчувають в ділянці шлунка тощо. На жаль, хворі не рідко терплять біль і звертаються за допомогою лише на 3-4 день.Лідія Горбач, завідувач кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда 8-ї міської лікарніСимптоми, які характеризують можливий інфаркт міокарда:Біль за грудиною стискаючого або пекучого характеру, відчуття стискання (дискомфорту) в груднійклітці;Біль в лівій руці, лівому плечі, в ділянці між грудиною і пупком, або біль «віддає» в шию, щелепу, підборіддя;Задуха, відчуття нестачі повітря;Холодний піт;Відчуття безпричинного страху;Іноді — нудота, блювання, відчуття важкості в ділянці шлунка. Що робити до приїзду «швидкої»?Розжувати одну таблетку аспірину (325 мг);Прийняти під язик одну таблетку нітрогліцерину (не валідолу!);Через 5 хв., якщо симптоми не проходять, прийняти другу таблетку нітрогліцерину.Якщо симптоми припинились, звернутись до кардіолога поліклініки відразу після покращення стану.Якщо симптоми зберігаються більше 15 хв., негайно викликати швидку допомогу. Що таке інфаркт?Серце «живлять» три коронарні артерії. При ураженні однієї з них атеросклеротичною бляшкою формується кров’яний згусток – тромб, який блокує доступ крові до серцевого м’язу. Так розвивається інфаркт міокарда або серцевий напад. Інфаркт, як правило, застає людину зненацька, і часто смерть наступає миттєво. Все залежить від того, якої глибини та обширності інфаркт, якого віку і в якому стані людина, наскільки вчасно звернуласяза допомогою.Видалити тромб із судини можна тільки двома шляхами: за допомогою введення тромболітичних препаратів, які розчиняють тромб, або негайним (ургентним) хірургічним втручанням (ангіопластика, стентування). І чим швидше від початку больового приступу буде проведено відновлення кровообігу, тим менша вірогідність розвитку ускладнень та менший ризик смерті. В певні часові терміни більшість пошкоджень міокарду є зворотніми.Якщо тромболітик ввести у перші 40 хв. (на дому) – інфаркт не розвинеться взагалі, у перші 3 год. – інфаркт можене розвинутись, якщо протягом 6-12 год. – інфаркт розвинеться, але з меншою зоною ураження.Тому найважливіше вчасно викликати швидку медичну допомогу.На сьогодні тромболізис став доступним для мешканців Львова і області. Кваліфіковані кардіологічні бригади швидкої медичної допомоги забезпечені тромболітичними препаратами, які вводять на догоспітальному етапі. Препарат вводиться ін`єкцією у вену або за допомогою крапельниці. Кардіологи в кожному індивідуальному випадку зважують усі покази та протипокази, перед тим, як провести тромболізис. Адже є ряд захворювань і станів, при яких тромболітик вводити не можна. Наступний етап після розчинення тромба – коронароангіографія та проведення стентування проблемної коронарної артерії, які виконуються в лікарнях міста.Щоб зберегти серце здоровим на довгі роки потрібно:Не курити (дослідженнями доведено, що раптова смерть у курців трапляється в 4 рази частіше, а інфаркт міокарда розвивається вдвічі частіше);Правильно і різноманітно харчуватися (м’ясо, риба, овочі, фрукти, крупи, хліб із цільного зерна, олія, менше жирів і солодощів);Контролювати свій артеріальний тиск (він не повинен перевищувати 140/90 мм рт ст, а при стабільному підвищенні – регулярно приймати ліки, призначені лікарем);Стежити за своєю вагою, більше рухатись, особливо на свіжому повітрі (проходити швидким крокомне менше3 кмза день);Після 40 років регулярно перевіряти рівень холестерину і цукру в крові.НовиниМісто розробило брошуру про запобігання опікамЗадля якнайширшого розповсюдження інформації про небезпеку опіків та про можливості їх уникнення спеціальну брошуру, яку розробили фахівці опікового центру 8-ї міської лікарні та видав департамент гуманітарної політики ЛМР, розповсюджуватимуть у дитячих навчальних закладах Львова. Про це сьогодні повідомив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.Для того, щоб навчити батьків елементарним правилам захисту своїх дітей від опікової травми, управлінням охорони здоров’я, департамент гуманітарної політики розробили буклет, де є чітко, простою «людською» мовою виписано, що можна робити і чого робити не треба для того, щоб свою дитину захистити. І через систему дитячих садочків через управління освіти цяінформація буде розповсюджуватись для батьків. Не треба думати, що з нами такогоне станеться, а навпаки розуміти, що може трапитись всяке і з кожним, і робити все від себе залежне, щоби запобігти травмуванню своєї дитини. Бо в світі немає нічого, що було би варте бодай однієї сльози чи страждання дитини.Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМРДодаток 1Додаток 2НовиниУ Львові триває інформаційна кампанія з профілактики опіків у дітейУправління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить інформаційну кампанію, яка акцентує увагу мешканців міста і не тільки, тих, у кого є малі діти, на необхідності постійно: щодня та щохвилини, стежитиза безпекою своїх дітей. Опіки – це дуже і дуже небезпечно, адже часто їх лікування не завершується простим загоєнням ран, а може змінити усе життя дитини і не у кращий бік.Щорічно в Україні біля 10 тис. дітей отримують опікову травму. Із них 25-40 дітей гине внаслідок опіків несумісних із життям. У Львові та Львівській області щороку понад 600 дітей зазнає опіків. Дві третини із них потребують стаціонарного лікування в умовах спеціалізованого опікового центру, який знаходиться на базі Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні Львова.Задля якнайширшого розповсюдження інформації про небезпеку опіків та про можливості їх уникнення спеціальну брошуру, яку розробили фахівці опікового центру 8-ї міської лікарні та видав департамент гуманітарної політики ЛМР, розповсюджуватимуть у дитячих навчальних закладах Львова.За важкістю клінічного перебігу, складністю лікування, вартістю та наслідками опікова травма є однієї із найскладніших царин медицини. Лікування опіків у дітей не завершується етапом загоєння ран. Термічна травма зумовлює формування рубців, які зумовлюють функціональні й естетичні наслідки, які інколи потребують лікування упродовж усього подальшого життя людини.Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської радиЗверніть увагу! Достатньо гарячої води, яка міститься у одній чашці чаю або кави, щоб спричинити важкий опік площею 30% у дитини віком до 3 років. Як засвідчує майже 20-річний досвід нашого дитячого опікового відділення майже всі випадки термічних уражень у дітей стаються у побуті. Значна частина таких опіків відбувається із вини або недогляду батьків.А що найважливіше, дотримання простих правил обережності дозволило би уникнути щонайменше 2/3 цих трагічних випадків опіків у дітей!Василь Савчин, завідувач опіковим центром Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні, головний комбустіолог Львівської областіВелике прохання до колег журналістів – якомога ширше розповсюдьте ці прості правила, які рятують життя. Кожне із них – це не надуманий перелік запобіжних заходів, а трагічний досвід.За кожне «просте правило» заплачено дуже дорогу ціну – здоров’я, а інколи й життя дитини.Володимир Зуб Як захистити дітей від опіківЗапобігання опіків кип’ятком (80% таких опіків стаються на кухні або у ванній):Не їжте і не пийте нічого гарячого, коли дитина сидить у Вас на колінах або коли Ви тримаєте її на руках. Діти будуть тягнутися до чашки, склянки або тарілки, щоб подивитися, що в них.Не ставте горнятка або чайники близько до краю столу.Не використовуйте звисаючих вниз скатертин.Слідкуйте за тим, щоб дроти електричних кип’ятильників й чайників не звисали вниз.Готуйте їжу на далеких конфорках. Завжди ставте каструлі і сковорідки на плиту ручками назад.Використовуйте захисну решітку для плити, щоб Ваша дитина не могла доторкнутися до гарячих поверхонь або перевернути на себе каструлі з гарячим вмістом.Гасіть палаюче масло, накривши його кришкою. Ніколи не гасіть масло водою.Пляшечки й кашка, розігріті в мікрохвильовій печі, часто здаються лише теплими, хоча всередині обпікаюче гарячі. Тому ретельно перемішайте їжу і скуштуйте її, перш ніж приступити до годування дитини.Не залишайте на підлозі відра, каструлі або тази з гарячою водою – діти можуть зачепитися і впасти тудиНіколи не заливайте у ванну тільки гарячу воду, контролюйте температуру води у ванній термометром.Не залишайте важіль змішувач в положенні «гаряча вода». При відкриванні крана дитина може обшпаритися.Прилаштуйте до крана спеціальний термостат, який обмежує нагрівання води до 50°С.Заливайте в грілку воду температурою не вище 50°С і добре закручуйте кришку.Не залишайте дитину одну без нагляду, коли вона робить інгаляцію. Дитина може легко потягнути на себе зі столу рідину для інгаляцій разом з рушником.Не варто недооцінювати «радіус дії» вашої дитини – він збільшується із кожним днем! Запобігання опіків полум’ям:Ніколи не залишайте дитину одну близько відкритого вогню, палаючих свічок і т.д.Завжди тримайте сірники та запальнички під замкомВиходячи з кімнати, вимикайте праску і виймайте штекер з розетки.Захистіть гарячі батареї, труби опалення і камінні печі решітками, оскільки вони можуть бути причиною контактного опіку.Не кладіть у дитячу постіль електроковдри. Немовля, маленька дитина не може сказати, що їй стає занадто гаряче. Не затемняйте світло лампи за допомогою хустки або паперу.Прикрашаючи новорічну ялинку замість свічок використовуйте світлові гірлянди.Не дозволяйте дітям гратися з бенгальськими вогнями. Від іскри може загорітися одяг.Не дозволяйте дитині гратися з петардами, феєрверками і різноманітними салютними установками: це забави для дорослих, і дітям поруч не місце.Не можна носити хлопавки, петарди в кишені, бо вони можуть запалитися внаслідок тертя.Клеї можуть спалахнути від найменшої іскри, якщо вони вступають у взаємодію з повітрям. Балончики з аерозолем не можна тримати поблизу відкритого вогню.Не можна ходити по попелищі багаття, навіть якщо воно виглядає загашеним. Найчастіше воно ще гаряче.Не забувайте: діти схильні повторювати за батьками всі пустощі. Запобігання опіків електричним струмом:Не можна запускати повітряних зміїв поблизу від лінії електропередач.Вимагайте негайного ремонту дефектних електропроводів, розеток.Необхідно оснастити електричні розетки захистом від дітей і охоронним вимикачем, який спрацьовує при появі витоку струму.Не можна встановлювати електроприлади поблизу води.Не наближатися до опори високовольтних ліній електропередач та трансформаторних будок, електричних дротів, які вільно лежать на землі.Не займатися екстремальним «серфінгом» на електричці. Навіть без прямого контакту зі струмоведучими проводами електрична дуга може вразити на відстані 1-2 метри. Попередження опіків побутовими хімічними речовинами:Миючі засоби і медикаменти зберігати в недоступному для дітей місці.Отруйні або їдкі рідини ні в якому разі не дозволяється зберігати в пляшках з під лимонаду чи води. Загальні правила:Необхідно зробити безпечними потенційні джерела небезпеки.Пам’ятайте що для дитини «заборонений плід солодкий». Пояснення і створення навичок – це найкращий захист: навчіть дитину, як правильно запалювати і гасити сірники, свічки, багаття, тощо.Завжди подавайте правильний приклад: у жодному разі не лийте займисті рідини на занадто слабко тліюче вугілля гриля. Не грайте з вогнем, підпалюючи гілки передріздвяних ялинок.Поясніть дитині, що коли починається пожежа, вона повинна тікати і голосно кричати «Пожежа!». Найчастіше замість того, щоб тікати, діти ховаються або намагаються врятувати свою улюблену іграшку.Покажіть дитині можливі шляхи порятунку і систематично тренуйте її.Встановіть в будинку або квартирі датчики диму. Дим такий самий небезпечний, як вогонь. При наявностідиму легше дихати, повзучи по підлозі, ніж при пересуванні в повний зріст.Завчіть з дитиною, як викликати пожежну команду: набрати номер 101, відповісти на 5 найважливішихпитань — Де горить? Хто дзвонить? Що трапилося? Які ушкодження? Скільки постраждалих?Ніколи не думайте, що з Вами цього статися не може.Такі нещасні випадки можуть трапитися з кожним! Перша допомога при опікахПри нещасному випадку негайно охолоджуйте місце опіку водою упродовж 10-15 хвилин. Вода при цьому повинна мати температуру не нижчу +15 ° С, інакше дитина може переохолодитися. Охолодження такою водою має й знеболюючий ефект.Збити вогонь з дитини треба за допомогою ковдри, води або перекочуванням по землі.При ураженні електричним струмом насамперед необхідно розімкнути електричний ланцюг.Негайно викличте бригаду швидкої допомоги за телефоном 103.Ні в якому разі не обробляйте опікову рану борошном, зубною пастою, маслом, спиртом і іншими «народними» методами.Пам’ятайте про те, що ваша дитина знаходиться в шоковому стані. Не залишайте її одну до прибуття лікаря швидкої допомоги.Зверніться за консультацією до лікаря, навіть якщо Вам здається що дитина отримала незначний опік, особливо якщо опік поширюється на одну із таких ділянок тіла: обличчя, шию, кисті, стопи, промежину, ділянки суглобів. Не можна недооцінювати важкість триманої опікової травми – внаслідок зневоднення та болю вона може спричинити швидке погіршення стану дитини.НовиниПроведення у місті Львові акції в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами В і С, яка проходила з 28 липня до 3 серпня 2013 рокуУ Львові другий рік поспіль в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами відбулась акція з профілактики та раннього виявлення вірусних гепатитів В і С під гаслом «С» – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини».Цьогоріч акція проходила з 28 липня до 3 серпня.Гепатит є складним для діагностики, небезпечним захворюванням, більш поширеним за ВІЛ і туберкульоз. У 80% випадків хвороба призводить до первинного раку печінки. Сьогодні все частіше носіями інфекції є молоді люди. Татуаж, пірсінг, манікюр, педікюр несуть великий ризик зараження. При лікуванні можна досягти стійкої ремісії, воно є ефективним, але процес є дороговартісним – близько 20 тис. доларів на рік, залежно від генотипів вірусів.В поліклініці для медичних працівників були прочитані лекції, по проблематиці гепатитів В і С (шляхи передачі, клініка, діагностика, способи запобігання поширенню і нормативні документи з інфекційного контролю).У доступних місцях для відвідувачів поліклініки розміщено інформаційні бюлетні, щодо профілактики гепатитів В і С, в яких сформульовані основні правила захисту від зараження, а саме:· Уникати будь-якого контакту з чужою кров’ю;· Вимагати, щоб при медичних та косметологічних маніпуляції використовували одноразові інструменти, розкриття їх упаковки проводили при Вас;· Використовувати презервативи під час статевих контактів;· Не використовувати чужі засоби особистої гігієни (леза, зубні щітки, ножиці для манікюру, в перукарнях вимагати їх антисептичної обробки, тощо).Пам’ятайте, що гепатит – це не вирок, на теперішній час існують ефективні препарати для боротьби з ним. Рання діагностика цього захворювання є запорукою його успішного лікування.НовиниПроведення у місті Львові акції щодо профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії з 15.05.2013 до 24.05.2013 рокуМедичні працівники комунальної 4-ї стоматологічної поліклініки прийняли активну участь в акції щодо профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії, яка проводиться з 15.05.2013 до 24.05.2013 року у м. Львові. На виконання розпорядження міського голови в закладі проведено заходи щодо профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії. В поліклініці розміщені інформаційні листівки щодо профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії. Для медичних працівників проведено практичні семінари з питань профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії.Гіпертонія (ГТН) або високий кров’яний тиск, хвороба, яку ще іноді називають артеріальною гіпертензією, є хронічним захворюванням, при якому кров’яний тиск в артеріях є підвищеним. Це підвищення примушує серце працювати більш інтенсивно, ніж зазвичай, для забезпечення нормальної циркуляції крові у кровоносних судинах. Для вимірювання артеріального тиску використовують два показники: систолічного та діастолічного тиску, залежно від того, стискається серцевий м’яз між ударами (систола) чи розслабляється (діастола). Нормальний кров’яний тиск у стані спокою знаходиться в межах 100-140 ммрт.ст. систолічного тиску (верхнє значення) і 60-90 ммрт.ст. діастолічного тиску (нижнє значення). Високий кров’яний тиск наявний, якщо він постійно перебуває на рівні 140/90 мм рт. ст. або вище. Гіпертонія класифікується як первинна (ессенціальна) гіпертонія або вторинна гіпертонія. Приблизно 90-95% випадків відносяться до категорії “первинної гіпертонії”, що означає високий кров’яний тиск без очевидної основної медичної причини. Інші захворювання, що впливають на нирки, артерії, серце або ендокринну систему, викликають 5-10% випадків, що залишилися (вторинна гіпертонія).Гіпертонія є одним із основних факторів ризику інсульту, інфаркту міокарда (серцевих нападів), серцевої недостатності, аневризми артерій (наприклад, аневризми аорти), захворювання периферичних артерій і є причиною хронічного захворювання нирок. Навіть помірне підвищення артеріального тиску пов’язане зі зменшенням очікуваної тривалості життя. Зміни режиму харчування та способу життя можуть поліпшити контроль артеріального тиску і знизити ризик ускладнень для здоров’я. Тим не менш, медикаментозне лікування часто буває необхідним для людей, для яких зміна способу життя є неефективною або недостатньою.Адміністрація комунальної 4-ї стоматологічної поліклінікидата публікації: 14.05.2013 р.НовиниАдміністрація комунальної 4-ї стоматологічної поліклініки щиро вітає колектив зі святом світлого Христового Воскресіння!!!Адміністрація комунальної 4-ї стоматологічної поліклінікидата публікації: 29.05.2013 р. НовиниПроведення у місті Львові заходів щодо профілактики та лікування кору Медичні працівники комунальної 4-ї стоматологічної поліклініки прийняли активну участь в акції щодо профілактики та лікування кору, яка проводиться з 23.04.2013 до 12.05.2013 року у м. Львові. На виконання наказу управління охорони здоров’я Львівської міської ради в закладі проведено заходи щодо профілактики та лікування кору. В поліклініці розміщені інформаційні листівки щодо профілактики та лікування кору. Для медичних працівників проведено практичні семінари з питань профілактики, діагностики та лікування кору.Кір — хвороба, викликана вірусом роду Morbillivirus, гостре вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щоки і папулезно-плямистим висипом на шкірі. Джерелом інфекції є хворий на кір. Найбільша заразність спостерігається в початковому катаральному періоді та в перші дні висипання. Шлях передачі нору — повітряно-краплинний на значні відстані (через коридори, сходові клітки в сусідні кімнати та квартири). Передача кору через предмети та третю особу у зв’язку з нестійкістю збудника не відбувається.До кору високо сприйнятливі всі люди. Які не хворіли кором і не є щеплені, при зараженні занедужують у 100% випадків. В останні роки все частіше кором хворіють молоді люди, у яких згодом знизилася несприйнятливість до хвороби після зроблених у дитинстві противокоревих щеплень. Після перенесеного кору розвивається стійка довічна несприйнятливість до захворювання. Після щеплень несприйнятливість зберігається близько 15 років. Адміністрація комунальної 4-ї стоматологічної поліклінікидата публікації: 10.04.2013 р. НовиниПроведення у місті Львові акції профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання населенняМедичні працівники комунальної 4-ї стоматологічної поліклініки прийняли участь в масовій акції профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення, яка проходила з 25.03.2013 по 19.04.2013 року. Ця акція проводилась з нагоди Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз та на виконання наказу управління охорони здоров’я Львівської міської ради. Для відвідувачів поліклініки розмістили інформацію про проведення акції та агітаційні матеріли для пацієнтів щодо профілактики та раннього виявлення туберкульозу. Всі працівники комунальної 4-ї стоматологічної поліклініки пройшли рентгенологічне обстеження легень – флюорографію. Акція_туберкульоз.zipАдміністрація комунальної 4-ї комунальної поліклініки  Новини Проведення у місті Львові акції «Дні раньнного виявлення глаукоми»Медичні працівники комунальної 4-ї стоматологічної поліклініки прийняли активну участь в акції «дні раньнного виявлення глаукоми» яка проходила з 04.03.2013 до 15.03.2013 року. Ця акція проводилась на виконання наказу управління охорони здоров’я Львівської міської ради. В закладі розміщені оголошення стосовно проведення акції та інформаційні листівки щодо профілактики та лікування глаукоми, в них вказано на актуальність саме ранньої діагностики глаукоми. Для лікарів проведено семінар на тему: «Що таке глаукома та як зберігти зір при глаукомі?».Глаукома – це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск і пошкоджується зоровий нерв. При цьому зір може знизитись до настання повної сліпоти. Втрата зору, спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. Повернути зір в даному випадку вже не можливо.На жаль, глаукома – достатньо розповсюджене захворювання. На нього хворіють, як правило, люди віком старші 40 років. Але бувають випадки, коли ця недуга вражає і молодих людей (юнацька глаукома), і навіть новонароджених (вроджена глаукома).Важливу роль в виникненні глаукоми відіграє спадковість. Якщо у ваших родичів була глаукома, вам потрібно бути особливо уважними і регулярно обстежуватись у офтальмолога. Консультація офтальмолога та вимірювання ВОТ навіть один раз на рік дозволить своєчасно виявити та ефективно лікувати захворювання.Для глаукоми характерні три основні ознаки:підвищення внутрішньоочного тиску;звуження поля зору;зміна зорового нерву.Форми глаукоми:відкритокутова;закритокутова;вроджена.   Адміністрація комунальної 4-ї стоматологічної поліклінікиМатеріали по темі ПОТОЧНІ РЕМОНТНІ РОБОТИ, ЯКІ БУЛИ ПРОВЕДЕНІ У І-му КВАРТАЛІ 2013 РОКУ . Усі санвузли відремонтовані та оснащені диспенсерами для туалетного паперу та одноразових паперових рушників, а також дозаторами для мила. диспенсер для туалетного паперу.

диспенсер для одноразових паперових рушників

дозатор для мила

ПРЕС-РЕЛІЗ

відкриття відділення дитячої нейрохірургії

в міській дитячій клінічній лікарні

  У системі спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню нейрохірургічній допомозі належить одне із провідних місць. Наказом Міністерства охорони здоров’я від24.11.95р. №295 «Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості нейрохірургічної допомоги населенню країни» було передбачено відкриття дитячих нейрохірургічних відділень у багатопрофільних дитячих лікарнях.   Розрахунки, проведені вченими-учасниками програми С-09 по вивченню черепно-мозкової травми в країнах СНД, показують, що нейрохірургічної допомоги щорічно в Україні потребують близько 60000 дітей, що складає 6 на 1000 дитячого населення країни. Це, насамперед, хворі з черепно-мозковою, хребетно-мозковою та пологовою травмою, які складають більше 80% хворих дітей нейрохірургічного профілю. На фоні зменшення народжуваності та загальної кількості дітей зростає кількість дітей з аномаліями розвитку нервової системи, гідроцефалією, онкоураженнями мозку. У 1996р. вперше у Львівській області на базі  міської дитячої клінічної лікарні було організовано підрозділ дитячої нейрохірургії на 10 ліжок в складі  загальнохірургічного відділення. Сьогодні лікарями-нейрохірургами міської дитячої клінічної лікарнінадається необхідний об’єм медичної допомоги з нейрохірургічною патологією дітям м.Львова та районів області: за рік  з нейрохірургічною патологією госпіталізуєтьсяпонад 600 дітей, 150-170 оперується,в тому числі до 40 новонароджених. По профілю це черепно-мозкова та спінальна травма периферичної нервової системи, вроджені вади розвитку, набута гідроцефалія, об’ємні процеси ЦНС, запальні процеси ЦНС.Завдяки використанню в операційній практиці нейрофіброскопа (придбаний у 2006 році) розширився діапазон нозологічних форм нейрохірургічної допомоги і зменшився об’єм хірургічної операційної травми. Крім роботи в стаціонарі проводяться консультації у відділеннях лікарні, медичних закладах міста та області, виїзди по санавіації  для надання невідкладної допомоги дітям з нейрохірургічною патологією в районах Львівської області.Ми  констатуємо стабільне збільшення з кожним роком госпіталізованих дітей з нейрохірургічною патологією з 508 дітей -2007р., до 622 дітей- 2011р. та  кількості проведених консультацій по санавіації (з 32-2007р. до78-2011р.,збільшилась кількість оперативних втручаньдо 155 в 2011роцівдвічі збільшилась кількість операцій дітям періоду новонародженостірозширився і сам діапазон втручань. Враховуючи вищенаведене та з метою покращення і наступності в роботі нейрохірургічної служби постало питання про створення самостійного  відділення на 15 ліжок. Тому наказом УОЗ ЛМР від 19.09.2012р. №р-355 з 01.12.2012р. відкрито дитяче  нейрохірургічне відділення в міській дитячій клінічній лікарні. Для проведення капітального ремонту новоствореного відділення в міській дитячій клінічній лікарні з бюджету міста  було виділено 986 тис.грн.; окрім того було додатково залучено 87 тис.грн.позабюджетнихкоштів. Основними завданнями відділення залишається надання якісної медичної допомоги дітям з нейрохірургічною патологієюм.Львова і області. З метою зменшення операційної травми будепроводитись подальшеосвоєння новітніх  технологій операційних втручань зокрема,мікронейрохірургії, мікронейроендоскопії, застосування ультразвукового інструментарію. Актуальним є і застосування реконструктивних технологій після травм ЦНС і периферичної нервової системи.                         

Прес-реліз«Дні профілактики та раннього виявлення

       патології шийки матки та молочної залози».

З 08.10.12 по 19.10.12 у м. Львові проводились «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози».

Актуальність проблеми ракових захворювань шийки матки та молочної залози зумовлена тим, що ці недуги характеризуються високими рівнями захворюваності, інвалідності та смертності жінок.

Смертність від раку молочної залози за останні 10 років зросла більше ніж у 2,5 рази та зайняла перше місце у структурі смертності жінок.

За даними Національного канцер-реєстру України упродовж 2011 року зареєстровано 16165 нових випадків раку молочної залози, загальна кількість померлих від нього серед жіночого населення становила 7556, тобто 30,2 на 100 тис. жіночого населення. Ймовірність виникнення раку збільшується з віком прямо пропорційно, приблизно 4% хворих складають жінки молодші 30 років.

Факторами ризику є: менопауза у віці старше 50 років; відсутність пологів або перші пологи у віці старше 30 років (захворюваність у 3 рази частіша); сімейний анамнез, що свідчить про рак молочної залози у матері, сестри (у 2 рази частіша) чи у них обох (у 6 разів частіша); фіброзно-кістозна мастопатія (у 3-5 разів частіша).

Профілактика   раку   молочної   залози   полягає   насамперед   у   своєчасному рятуванні хворих від передракових ущільнень у молочних залозах, а також у дотриманні нормального фізіологічного ритму життя жінки (вагітність, годування) із скороченням до мінімуму кількості абортів. В діагностиці раку молочної залози важливе значення займають систематичні самостійні обстеження і щорічні профілактичні лікарські огляди жінок у віці старше 40 років, які може провести акушер-гінеколог, сімейний лікар, хірург. При виникненні підозри на захворювання молочної залози жінка скеровується до онколога.

Із додаткових методів обстеження застосовується мамографія та ультразвукова діагностика (УЗД). Мамографія рекомендується 1 раз на 2 роки у віці після 40 років, 1 раз на рік – після 50 років. Жінкам, які відносяться до груп ризику, рекомендована щорічна мамографія починаючи з можливо раннього віку.

Рак шийки матки також є грізним захворюванням жіночої статевої сфери, яке можна вилікувати лише на початковій стадії захворювання. Ще 20 років тому рак шийки матки діагностували у 10 жінок на 100 тис. жіночого населення. Нині ця цифра майже подвоїлася. І найприкріше те, що саме це захворювання дає найбільшу кількість смертей серед жінок репродуктивного віку.

У м. Львові упродовж останніх років зберігається високий рівень захворюваності на рак молочної залози (у м. Львові 34,4 на 100 тис.,  в Україні – 33,3) та рак шийки матки (у м. Львові 12,3 на 100 тис., в Україні – 10,5).

Незадовільними є показники смертності жіночого населення, особливо на рак молочної залози (у м. Львові 18,9 на 100 тис.,  в Україні – 16,7).

Саме тому управління охорони здоров’я шостий рік поспіль проводить «Акцію з профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози».

У жіночих консультаціях були виділені окремі оглядові кабінети для забезпечення цитологічного скринінгу патології шийки матки, установи забезпечено щіточками для якісного забору цитологічних мазків та рукавичками.

Проведено тренінги із сімейними лікарями, терапевтами та вузькими спеціалістами з питань навчання жінок методам самообстеження грудних залоз.

Усі заклади охорони здоров’я забезпечено інформаційними матеріалами (буклети, плакати, санітарні бюлетені, відеоролики) з питань профілактики раку шийки матки та молочної залози.

За час проведення Акції оглянуто та проведено цитологічні дослідження 17911 жінкам (у 2011р. – 17976, у 2010р. – 21511, у 2009р. – 18775, у 2008 – 17418).

Виявлено жінок з патологією – 2147 (11,99%), у т.ч.: 1 рак шийки матки, підозра на рак шийки матки – 11, дисплазії важкого ступеню – 7, дисплазії легкого ступеню – 71. На диспансерний облік взято 1287 жінок (7,19%).

У міському мамо логічному центрі обстежено 197 жінок, виявлено з патологією – 78 (39,6%). У 2 жінок діагностовано рак молочної залози.

         Усіх жінок з виявленою патологією взято на диспансерний облік та забезпечено лікуванням відповідно до протоколів, затверджених наказами МОЗ України. Жінки із виявленою патологією грудної залози скеровані на безкоштовне обстеження у міський мамо логічний центр.

   


У Львові завершилася акція «Дні донора серед медичних працівників.

     Сьогочасна наука не спроможна розгадати таємницю крові, а сучасні методи лікування не зменшують, а навпаки збільшують потребу в ній. Кожний день у закладах охорони здоров’я  Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Потреба медичних закладів  у компонентах і препаратах крові росте із року у рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад, загальна кількість донорів  в Україні  за  15 років зменшилася майже удвічі. Так, згідно з рекомендаціями ВООЗ для забезпечення держави компонентами крові потрібно 30-40 кроводач на 1 тис. населення, а в Україні їх лише 18. І якщо на 1 жителя країни потрібно заготовити 12-15 мл крові, то в Україні цей показник не перевищує 6 мл на 1 мешканця.

     В усьому світі безкоштовне донорство – об’єкт пропаганди й соціальної реклами, а у нас 90% донорів – це родичі тих, хто опинився у лікарні. Аналогічною є ситуація у Львові. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, та власним прикладом показати як кожна людина може допомогти врятувати життя, управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради з 17 вересня  по 17 жовтня 2012 року проводено у нашому місті акцію «Дні донора серед медичних працівників» під гаслом «Beatus, qui prodest, quibus potest» — щасливий той, хто може комусь допомогти! Напередодні акції начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб звернувся до усіх медичних працівників Львова згуртуватися навколо цієї ідеї, наповнити банк крові у місті, допомогти своїм пацієнтам та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може послужити високій справі спасіння людського життя. Акція проводиться у нашому місті вже втретє. Так, у 2009 році  свою кров безкоштовно  здали  215 медиків, у 2011р.- 264 медичних працівника. У 2012 році цей благородний вчинок здійснив 231 медичний працівник. Найактивнішим був медперсонал 1-ї міської лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, 4-ї міської лікарні та лікарні «Хоспіс». Слід зазначити, що охочих здати кров було набагато більше, проте внаслідок медичних протипоказань, як-от низький артеріальний тиск, низькі показники гемоглобіну, наявність деяких  захворювань тощо, частині учасників акції було відмовлено у заборі крові. Загалом під час проведення «Днів донора серед медичних працівників» було забрано118,5 літрівцільної крові. З цієї крові виготовлено 61.3 літра плазми і 57,2 – еритромаси. Акція проводилася на базі відділення трансфузіології комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

     Дякуємо всім медичним працівникам, які взяли участь у цьому шляхетному заході!

                              

дата публікації: 26.10.2012р. 

     На виконання Закону України “Про донорство крові та її компонентів”, плану основних організаційних заходів управління охорони здоров’я на 2012 рік, та з метою поповнення у регіоні резервного банку крові, який є недостатнім для потреб медичної галузі м. Львова, привернення уваги громадськості до проблем донорства в Україні у м.Львові було проведено Дні донора серед медичних працівників міста. Працівники комунальної четвертої стоматологічної поліклініки не залишились байдужими до даної акції та прийняли активну участь в здачі крові.

Десять добровольців нашої поліклініки 11 жовтня  2012 року долучились до лав донорів.  Лікарі стоматологи-хірурги Середюк О.Г., Чепак О.Л., лікарі стоматологи-терапевти  Пасічник Р.М., Омелюх Я.Ю., лікар стоматолог-ортодонт Запаринюк Р.Р. та зубні техніки ФеджораА., Климко Ю., Дудич А., Дзидз Б., Чепіль О.  відвідали відділення трансфузіології КМКЛШМД. Кожен з них одноразово здав по 450 мл крові. Наші медпрацівники власним прикладом показали готовність у будь-який момент прийти на допомогу людям. Адміністрація поліклініки висловлює вдячність всім учасникам цієї акції за проявлену високу громадянську позицію.

         

Коментарі не дозволені.